Seat představil první kombi v řadě Leon

Volkswagen Golf VariantŠkoda Octavia Combi. Této dvojici z koncernu VW brzy přibude další sourozenec. Seat totiž představil praktičtější variantu, odvozenou od třetí generace modelu Leon

A ani varianta ST neztrácí nic na svém dynamickém charakteru. Ze všech tří koncernových kombíků nižší střední třídy je totiž jasně nejatraktivněji. To, jestli je nejhezčí, nechám na posouzení každého z Vás. 

Dynamický vzhled však není na úkor prostornosti. Oproti výchozímu hatchbacku je kombi o 277 mm delší (celkem 4,54 m), rozvor náprav, 2636 mm, však mají oba vozy shodný. Již tento údaj napoví, kam se oněch 277 mm schovalo. Ano, do kufru! Leon ST tak v základu nabídne 587 litrů, po sklopení zadních sedadel dokonce 1470 litrů pro zavazadla. Sklopení sedadel může být provedeno přímo z kufru a pro převoz koberců a podobných dlouhých předmětů je Leon vybaven také sklopným sedadlem spolujezdce.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto představuje novou identitu značky Škoda a urychluje elektrickou ofenzívu

Další dobrou zprávou je, že se Seatu povedlo udržet celkovou hmotnost automobilu ve velmi rozumných vodách. Oproti hatchbacku je kombi jen o 45 kg těžší, což zajistí velmi zajímavé dynamické parametry. Motorová paleta čítá stejné motory jako u kratší varianty. Zážehová nabídka obsahuje motory 1.2 TSI (86 a 105 k), 1.4 TSI (122 a 140 k) a 1.8 TSI ve verzi FR (180 k), pro milovníky nafty jsou připraveny motory 1.6 TDI (90 k) a 2.0 TDI (150 a 184 k). Na začátku prodejů budou všechny motory spojeny s pohonem přední nápravy, později však Seat slibuje i čtyřkolku. 

Mohlo by vás zajímat:  Nošovická automobilka Hyundai v loňském roce vyvezla vozy do více než 70 zemí světa a zvýšila zisk o 2,3%

Světová premiéra proběhne na autosalonu ve Frankfurtu v září letošního roku. Novinka by měla být zhruba o 30 000 Kč dražší než hatchback. 

Zdroj: Seat