Seat Tarraco jako plug-in hybrid. Na elektřinu zvládne 50 kilometrů

Nový Seat Tarraco se dostal v kategorii SUV o krok před Škoda Kodiaq. Jde o vozidlo s plug-in hybridním pohonem, které má jen na elektřinu dojezd 50 km. Nedílnou součástí nového SUV je sportovní stupeň výbavy FR.

Seat Tarraco, příjemné překvapení

Na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem se oficiálně představil nový vůz od automobilky Seat. Jeho výroba začne ve Wolfsburgu v průběhu roku 2020, nicméně již nyní bylo jeho představení příjemným překvapením autosalonu. Nový Seat Tarraco je sedmimístné SUV, které je prvním modelem španělské automobilky v rámci plug-in hybridních pohonů v sériové produkci. Automobilka se tak vydává na cesta, jejíž vrchol by měl nastat kolem roku 2021. V té době chce mít Seat už šest modelů, které budou mít elektrický nebo plug-in hybridní pohon.

Na elektřinu ujede až 50 km

Podíváme-li se na Tarraco trochu blíže, výkon jeho čtrnáctistovkového motoru je 110 kW, a je kombinován s elektromotorem o síle 85 kW. Nejvyšší výkon vozu dosahuje hodnoty 180 kW a jeho maximální točivý moment je 400 N.m. Stovku udělá za 7,4 vteřiny a dosáhne maximálně 217 km/h. Pojede-li čistě na elektřinu, ujede maximálně 50 km. Co se týče další charakteristiky, má sportovně orientovanou výbavu FR. Najdeme zde například:

  • sportovní zadní spoiler
  • devatenácti palcová kola
  • odlišnou masku chladiče
  • přepracované zadní světlomety

Dále je tu vylepšení multimediální systém s novou navigací, elektronicky nastavitelné sedačky, sportovní volant nebo hliníkové pedály.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora