Seat začne v roce 2016 vyrábět své první SUV

Seat bude mít poprvé ve své produktové nabídce kompaktní SUV (Sport Utility Vehicle). Oznámil to po téměř dvouleté práci na designu a vývoji, přičemž prodej nového modelu bude zahájen v roce 2016.

„Je to skvělá zpráva, protože Seat vstupuje do nové oblasti, do jednoho z největších a nejrychleji rostoucích segmentů na světě,“ prohlásil předseda představenstva společnosti Seat Jürgen Stackmann na tiskové konferenci u příležitosti prezentace hospodářských výsledků za loňský rok. Jak dodal, „Toto SUV je důležitým pilířem budoucí strategie naší společnosti a významným krokem na cestě k trvale udržitelné ziskovosti.“

Rozhodnutí o zařazení SUV do nabídky je jasným signálem, který potvrzuje důležitost španělské značky pro koncern Volkswagen. Nový model znamená vstup do rostoucího segmentu, který jen v Evropě představuje jeden milion prodaných vozů za rok. Je to trh, který v uplynulých letech vzrostl o více než 40%, a jeho růst bude pokračovat i v budoucnosti.

Kromě toho budoucí uvedení nového modelu na trh naznačuje další rozšiřování produktové řady značky Seat, která bude díky tomu schopna udržet současný pozitivní trend vývoje svého prodeje i po úspěšném uvedení nové rodiny modelů Leon, která po celé Evropě získala bezpočet různých ocenění.

Nové SUV bude vyvinuto v Technickém středisku Seat v Martorellu, které je v jižní Evropě jedinečné a v němž pracuje více než 900 inženýrů na inovativních řešeních pro budoucí mobilitu.

Zdroj: Seat