Sebastian Vettel – Director of Performance pro Infiniti

Automobilka Infiniti oznámila na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2013 jmenování Sebastiana Vettela, trojnásobného mistra světa Formule 1 a závodníka týmu Infiniti Red Bull Racing, na pozici Director of Performance.

Vettel se podílel na vývoji nového modelu Infiniti Q50 od samotného počátku. Sehrál také významnou úlohu při vývoji SUV Infiniti FX Vettel Edition, které jsme měli možnost v prosinci otestovat. Strávil mnoho času s inženýry Infiniti v Japonsku, poskytoval zpětnou vazbu o dynamice šasi, výkonu a ovladatelnosti modelu. Spolu s testovacím pilotem týmu Infiniti Red Bull Racing Sebastienem Buemim byl zapojen do testování prototypu v Japonsku, na Nürburgrinu v Německu, a také během předsezónních testů F1 na okruhu Catalunya ve Španělsku. 

„Jsem velmi rád, že se moje spolupráce s Infiniti rozšířila a mohu teď být z pozice Director of Performance automobilce nápomocný v oblasti výkonnosti,“ uvedl Sebastian Vettel. „Pomáhat vyvíjet Infiniti Q50 pro mě bylo něco nového, ale zhostil jsem se toho se stejným nasazením, jako když usedám do svého monopostu. Těším se na budoucí spolupráci při vývoji dalších modelů,“ dodal. 

Mohlo by vás zajímat:  TEST Infiniti EX30d GT Premium - Rodinný klenot

Zdroj: Infiniti