Šéf Mercedesu si v důchody přijde na velice slušné peníze

V posledních dnes celý svět obletěla zpráva o tom, že dosavadní šéf německé automobily Daimler, která se proslavila zejména výrobou vozů Mercedes, se chystá odejít do důchodu. Na pozici generálního ředitele společnosti působil Dieter Zetche dlouhých 13 let. Za to se mu společnost rozhodla poděkovat výší důchodu, která se většina z nás může jevit jako naprosto nepředstavitelná. Každý den v penzi by si totiž měl přijít v přepočtu na více než 100 000 Kč.

Nejvyšší důchod historie

Zetcheho čeká každoročně opravdu štědrá odměna, která přesáhne hodnotu jednoho milionu. Dostal se tak se svým důchodovým balíčkem až na samotný vrchol, který ještě žádná jiná německá společnosti dosud nezaznamenala. Dosavadní prvenství patřilo bývalému generálnímu ředitel Volkswagenu, který si každý den přišel na 79 375 Kč.

Zetche kromě skvělého důchodu získá také možnost čerpat peníze z penzijního fondu, jenž byl vytvořen pro manažery společnosti Daimler. V jeho případě by se tedy jednalo o dalších 500 000 Kč ročně. S tím by asi každý z nás také dokázal žít, co?

Mohlo by vás zajímat:  Skoro třicetiletá legenda Toyota Hilux nikdy pořádně nejezdila, prodává se dráž než nová

Dřívější odchod do důchodu, než se plánovalo

Původně měl Zetche do důchodu odejít až o šest měsíců později. Restruktualizace společnosti si ovšem žádala co nejdříve přítomnost nových tváří, protože se chystá na rok 2020 a Daimler chce být připraven. Nový směr společnosti se má více zaměřit na elektrifikaci vozidel a jejich připojení do online prostoru. Dále se také plánují zaměřit na vývoj autonomního řízení. Toho nejlepšího možného výsledku chce Daimler dosáhnout za pomoci nového vedení.

Mercedes jde vstříc budoucnosti

Z posledních událostí je tedy naprosto jasné, že Daimler se aktivně zapojí do vývoje „iPhonů na čtyřech kolech“, které se stávají opravdu velice diskutovanou součástí automobilového průmyslu. Bude tedy určitě zajímavé sledovat, jak si tato konkrétní automobilka v následujících letech povede.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora