Šesté vítězství Václava Pecha jun. v Příbrami

Posádka EuroOil – invelt teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel se zapsala do historických tabulek středočeské Rallye Příbram, kdy o víkendu na své konto přidala již šesté vítězství na této tradiční automobilové soutěži, která pravidelně uzavírá seriál Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye. Plzeňská dvojice tak tímto udělala tečku za velmi vydařenou sezonou, při níž tým obhájil titul Mezinárodních Mistrů České republiky. Během rallye tak v zázemí týmu panovala velmi uvolněná atmosféra a ta byla cítit i z jízdy Václava Pecha jun. na tratích rychlostních zkoušek, kdy jeho Mini projíždělo zatáčkami o mnoho rozevlátěji a se širšími smyky než jsme u tohoto jezdce zvyklí vídat, když se na trati rychlostní zkoušky rve o každou vteřinu. „Rallye Příbram hodnotím jako velmi vydařený závod, který se nám na závěr sezony podařilo vyhrát. Díky tomu, že nebylo potřeba jet tolik na hranici, mohli jsme si dovolit i nějaký ten větší smyk jako poděkování našim věrným fanouškům, kterých se i na poslední soutěži sezony sešlo velké množství. Vyzkoušeli jsme i nějaké novinky na našem voze, které chceme jet v příští sezoně, kdy tou nejpodstatnější změnou byly pneumatiky od značky Pirelli, které mě doslova nadchly,“ říká k Rallye Příbram Václav Pech jun. čímž současně potvrzuje pokračování s vozem Mini v nadcházející sezoně MMČR.

Mohlo by vás zajímat:  Akropolis Rally: Lappi s Fermem skončili čtvrtí

Při Rallye Příbram se Mini John Cooper Works 1,6 turbo týmu EuroOil – invelt velmi brzy usadilo na čele výsledkové listiny a díky velkému náskoku vybudovaném během rychlostních zkoušek první etapy si mohla posádka již dovolit taktickou jízdou kontrolovat pozici během druhé etapy. „Naše auto fungovalo během celé soutěže bez jediného problému a díky tomu, jsme mohli více taktizovat, šetřit techniku a současně trochu víc bavit diváky naší jízdou. Užili jsme si s Petrem hlavně rychlostní zkoušku Vystrkov, což je jedna z nejnáročnějších rychlostních zkoušek v České republice s rychlými úseky i technickými pasážemi v lese,“ dodává Václav Pech jun. k  poslední soutěži MMČR Rallye Příbram, kde se mu spolu s Petrem Uhlem podařilo zvítězit v absolutním pořadí s náskokem více než 52 vteřin na své nejbližší pronásledovatele.

Šesté vítězství na Rallye Příbram, ale nebylo pro EuroOil-invelt team důvodem k odpočinku, protože hned po přejetí cílové rampy Václav Pech jun. usedl do jiného soutěžního a velmi zajímavého vozu. „V neděli při testování jsme si s Petrem ještě vyzkoušeli „béčkový“ Ford RS 200 z roku 1986 , který je historickým majetkem gen. ředitele Inveltu pana Jírovce. S tímto tento pátek, odstartujeme na Rallylegend v San Marinu, která je prakticky slavným představením podobných historických soutěžních vozů. Moc se na tuhle akci těším už kvůli té atmosféře. Jízda s Fordem RS 200 je neskutečný zážitek a to auto je doslova zbraň. Má obrovský výkon a kola jsou schopná hrabat prakticky kdykoli. Je to jedno z posledních vyrobených vozů skupiny „B“ a dovoluje přenos výkonu na všechna čtyři kola nebo jen na zadní. Budeme chtít fanouškům v San Marinu tento vůz co nejlépe předvést. Současně to bereme jako velkou čest a odměnu za sezonu, že se s Petrem objevíme s tímto vozem mezi tolika světovými legendárními soutěžáky,“ uzavírá s úsměvem Václav Pech jun.

Mohlo by vás zajímat:  Delta E-4 - Elektrický závoďák

Zdroj: Václav Pech