Setkání s autoškolou na silnici: opatrnost se vyplácí, přílišná ohleduplnost je na škodu

Woman Changing Gears

Když řídíme a potkáme na silnici autoškolu, může to být pro mnoho řidičů stresující zážitek. Někteří řidiči se příliš soustředí na autoškolu a snaží se předvídat každý krok, což může paradoxně vést k nebezpečnému chování na silnici. Podíváme se na správné chování, když potkáte autoškolu na silnici, abyste se vyhnuli rizikům a zbytečně nebránili studentům dosáhnout bezpečného a úspěšného ukončení jejich výcviku.

Pozornost je základ

Především je důležité si uvědomit, že autoškoly jsou na silnicích úplně běžnou součástí provozu a mají právo tam být. Pokud se vám zdá, že autoškola jedná neobvykle nebo chybně, nedostatečná opatrnost může vést k nehodě. Pokud se vám situace zdá nebezpečná, můžete využít svých znalostí silničního provozu a pomoci k udržení bezpečnosti pro všechny účastníky silničního provozu.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru vody do ostřikovačů mají někteří až bizarní požadavky. Na praktičnost nemají žádný vliv

Buďte trpěliví

Instruktor se snaží naučit své studenty bezpečnému řízení a může chvíli trvat, než to začne nějak vypadat. Pokud se ocitnete v situaci, kdy vozidlo autoškoly udělá víckrát stejnou chybu, mějte na paměti, že studenti se učí a mohou se cítit pod tlakem. Buďte trpěliví a v klidu počkejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se ocitnete za autoškolou, nezapomeňte, že studenti jsou zvyklí na jízdu, která může být pomalejší, než jste zvyklí vy. Zvolte rozumnou vzdálenost a pokuste se držet stejné rychlosti jako autoškola, aby nedocházelo k zbytečnému předjíždění a vytváření dalších rizik. Pokud se ocitnete před autoškolou, zpomalte a nechte ji předjet, jakmile to bude možné.

Mohlo by vás zajímat:  Ponechat auto svému osudu se může vymstít. Najít ho na odtahovém parkovišti je ta lepší varianta

Nenechte se unést nadměrnou ohleduplností

Je dobré mít na paměti, že když se chováme příliš ohleduplně vůči autoškole, můžeme jí vlastně uškodit. Když naše chování naruší běžný průběh výuky a praktických jízd, může to zkomplikovat situaci pro žáky a také pro ostatní řidiče na silnici. Proto je důležité dodržovat pravidla silničního provozu a neustupovat zbytečně, jinak bychom mohli způsobit ještě větší nebezpečí pro všechny účastníky silničního provozu. Autoškoly mají určené trasy, podle kterých se učí řídit, a přílišnou ohleduplností bychom mohli způsobit spíše komplikace než pomoc.

Zdroj: https://newsinhealth.nih.gov/2020/06/safe-driving
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora