Setkání s řidičem luxusního vozu není vždy příjemné. Vyostřené situace můžou končit i nehodou

Když na silnici vidíme luxusní auto, obvykle se ohlédneme a pochvalně pokývneme. A možná se také zasníme, že bychom podobný automobil také chtěli. Zároveň je ale třeba vědět, že setkání s řidičem luxusního vozu nemusí být vždy příjemné. Jsou věci, na které je třeba dát si pozor. Těžko říct, proč toto někteří, ne všichni řidiči luxusních aut dělají, ale obvykle je to častý nešvar.

Nepoužívání blinkrů

Znamení o změně směru jízdy – takzvaný blinkr – bychom měli dát vždy, pokud měníme směr jízdy. Na křižovatkách, na výjezdu z kruhového objezdu, ale třeba i ve chvíli, kdy se chystáme zastavit u krajnice. Při pohledu na některá luxusní auta ale člověk začíná pochybovat, zda páčky směrovek vůbec mají nainstalovány. Mnozí řidiči lepších aut blinkry skoro nepoužívají. Kdo ví, co je k tomu vede a jak se cítí ve chvíli, kdy arogantně nesignalizují ostatním, co mají v plánu dělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatné parkování

Dalším nešvarem řidičů luxusních vozidel je špatné parkování. To můžeme rozdělit dokonce do dvou skupin. V té první je čistá arogance, kde si řidič s velkým egem příliš neláme hlavu nad tím, zda se s vozem trefí mezi dvě čáry. Zastaví, jak mu to vyjde, bez ohledu na to, kolik míst tím zabírá. Potom tu jsou tací, kteří přes dvě místa parkují záměrně. To proto, aby jim blízko parkující jiný vůz jejich luxusní auto nepoškrábal. Zde se to dá i lehce pochopit, ale rozhodně to není správné ani ohleduplné k ostatním.

Mohlo by vás zajímat:  Ve snaze ušetřit palivo dělají řidiči věci, nad kterými zůstává rozum stát

Překračování rychlosti

Luxusní vozy nejenom dobře vypadají. Obvykle v nich nechybí pořádný, výkonný a silný motor. Toho mnozí řidiči těchto aut s oblibou využívají ke své agresivní jízdě. Koloritem silnic se tak stává bezohledná agresivní, někdy dokonce extrémně rychlá jízda. Právě takový styl jízdy je cestou nikoliv do cíle, ale naopak k dopravní nehodě, která může mít nepříjemné následky pro všechny účastníky silničního provozu.

Zdroj: https://www.teletracnavman.com/resources/resource-library/faqs/what-is-reckless-driving