Šetřit na zimních pneumatikách může paradoxně vést ke zbytečným výdajům. Počáteční investice se vyplatí

Lidé se uchylují k úsporám. A to i v oblastech, které se týkají jejich auta. Blíží se doba, kdy začnou přemýšlet nad zimními pneumatikami. Ano, i tady se objevuje možný zajímavý prostor pro budoucí úspory. Je ale pravdou, že k ušetření nakonec povede zcela opačný postup. Co může být při extrémním šetření rizikem?

Nevyhovující pneu

První možné riziko jsou nevyhovující zimní pneu. Sice na autě budou, ale z hlediska bezpečnosti se jedná o zcela špatnou volbu. Nevyhovující zimní pneu mohou být ty extrémně staré, ty s nedostatečným vzorkem nebo často ty pochybné kvality, které k nám míří z různých zemí a lákají hlavně na cenu.

Jízda na letních

Jsou i tací, kteří se rozhodnou k tomu, že místo investice do zimních pneumatik celou zimu odjezdí na letní sadě. To samozřejmě zákon zcela nezakazuje, ale pro jízdu na letních pneu musí být jasně specifikované podmínky. Pokud nejsou, řidič nesmí vyjet. Když vyjede, může nastat problém, který moc úspor nepřinese.

Zdroj obrázku: Freepik

Co hrozí?

Co v případě jízdy na nevyhovujících, nebo dokonce letních pneu může hrozit? Rozhodně to nejsou úspory. V případě nevyhovujících pneumatik může policie udělit řidiči pokutu, a v krajním případě mu zakáže i jízdu. Hrozit může též nehoda. Sice by měl mít řidič sjednané povinné ručení, ale pojišťovny často zjišťují, jak a proč k nehodě došlo. Pokud vyhodnotí, že důvodem bylo nesprávné obutí, může tu být značný problém s pojistným plněním. V tu chvíli hrozí vysoké finanční výdaje právě tomu, kdo nehodu z důvodu špatných pneumatik zavinil.

Co je správné?

Investovat do kvalitních zimních pneumatik. Začít si peníze odkládat už nyní, vybírat takové, které za to opravdu stojí. Zvláště kvůli uvedeným rizikům nejsou pneumatiky tím, na čem by se mělo během zimního období šetřit. Mohou mnohdy pomoci právě k tomu, že žádná vysoká finanční škoda nikdy nemusí vzniknout.

Zdroj: https://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/92906/guide-to-winter-tyres-are-they-worth-your-money