Shelby GT500 odchází, nahradí ho slabší Shelby GT350

Downsizing motorů je současným módním trendem a bohužel se mu nevyhnou ani takové legendy jako například Ford Mustang. Momentálně však kolují první informace o tom, že výkonnější Shelby GT500 bude nahrazen slabším sourozencem Shelby GT350.

Dříve se mluvilo o tom, že by se mohlo oživit označení Cobra, ale bohužel. Už je v podstatě potvrzeno, že nástupce bude nést název Shelby GT350, což není pro nás nic nového – používalo se již v šedesátých letech minulého století. Logicky už řada z nás tuší, že GT350 bude méně výkonné oproti GT500, které má pod kapotou 5.8litrový osmiválec o výkonu 671 koní a krouticím momentu 854 Nm.

Zatím to není potvrzené oficiálně, ale podle zdroje Road and Track bude motor nové GT350 odvozen od 5.0litrového osmiválce Coyote z Mustangu GT. Konkrétní výkon bohužel neznáme, ale prý nabídne mnohem více než 450 koní. Konstrukce vozu se bude pyšnit především uhlíkovými vlákny a interiér bude buď v luxusní, nebo odlehčené podobě, to se uvidí.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar SS na prodej

Nové Shelby GT350 by se mohlo představit v příštím roce na newyorském autosalonu a prodávalo by se pod modelovým ročníkem 2016.