Škoda Citigo nově s pohonem na CNG!

Škoda Citigo je nově v nabídce také s pohonem na stlačený zemní plyn a stanovuje tak nová měřítka v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí. Emise činí pouze 79 g/km! Tohoto výsledku je dosaženo využitím kombinace ekologického paliva v podobě stlačeného zemního plynu a ekologického paketu Green tec. Ten se skládá z prvků jako systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem.

Citigo CNG Green tec s motorem o výkonu 50 kW spotřebuje pouze 4,4 m3 zemního plynu na 100 km. Dojezd vozu činí 620 km (400 km na plyn, 220 km na benzin). Obě nádrže na zemní plyn mají celkovou kapacitu 72 litrů (12 kg CNG). Větší z obou nádrží je umístěna za zadní nápravou v prostoru vzniklém odstraněním prohlubně pro náhradní kolo. Menší plynová nádrž se nachází v bezprostředním sousedství desetilitrové rezervní nádrže na benzin.

Mohlo by vás zajímat:  Definitivní konec spalovacích motorů je tu. Smart bude pouze elektrický

S modelem Škoda Citigo je česká automobilka již téměř rok přítomna v rostoucím segmentu malých městských vozů. Mimořádný důraz je zde kladen na bezpečnost. Jako vůbec první minivůz získalo Citigo, společně s dalšími sesterskými modely, nejlepší možné hodnocení v nárazovém testu Euro NCAP. Poprvé ve voze značky Škoda je pro ochranu řidiče a spolujezdce použit i boční airbag Head–Thorax s ochranou hlavy. Spolu s tuhou konstrukcí karoserie a dalšími prvky výbavy poskytuje Citigo ve své třídě příkladný paket pasivní bezpečnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou a propojenou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Novinkou a vrcholem bezpečnosti ve třídě minivozů je nový systém City Safe Drive s funkcí nouzového brzdění. V závislosti na rychlosti a situaci v provozu může automatická aktivace brzd zmírnit důsledky nárazu, nebo kolizi dokonce zcela zabránit. 

Technické údaje:

Motor 1,0 CNG
Výkon 50kW
Počet válců 3
Převodovka Manuální
Emise CO2 79 g/km
Spotřeba 4,4 m3 zemního plynu/100 km
Dojezd 620 km (400 km na plyn, 220 km na benzin)

Zdroj: Škoda Auto

##citigo##