Škoda Fabia ve dvou speciálních verzí

Druhé generaci Fabie již zvoní hrana. Příští rok totiž přijede generace třetí, která bude agresivnější a větší než doposud. Prozatím je ale na trhu pořád generace druhá a aby o ní neopadl zájem, připravila si boleslavská automobilka několik speciálních modelů

První se jmenuje Fabia Reaction a je založená na hatchbacku ve výbavovém stupni Active. Od něj se odlišuje černou střechou, zrcátky, maskou nebo sloupky a zbytkem karosérie v šedé barvě. Za příplatek lze dostat černé šestnáctky Comet. Interiér dostal kožený volant, hlavici řadící páky a páku ruční brzdy. Zapracovalo se i na praktičnosti, protože Reaction nabídne sklopná zadní sedadla nebo výškově stavitelné sedadlo řidiče. 

Mohlo by vás zajímat:  Seat představil studii roadsteru na základech Ibizy Cupra.

Ve Velké Británii bude Reaction k dispozici se jediným motorem – dvanáctiventilovou 1.2 o výkonu 69 koní. Základní cena byla na tamním trhu stanovena na 9 690 liber (ccs 293 000 Kč). 

Druhým novým modelem je Fabia Monte Carlo v provedení kombi. Stejně jako hatchback, i kombík je založen na verzi Ambition a vzdává hold 112letům Škody v motorsportu. Vizuálně Monte Carlo poznáte podle černých panelů na náraznících a prazích, černých otěrových lišt, černé masky, střechy, sloupků nebo zrcátek. Standardně jsou dodávána šestnáctipalcová kola Comet, tónovaná skla a zatmavená přední světla. Interiér se také dočkal černého hávu, sportovních sedaček, malého koženého paketu a nerezových pedálů. Pro lepší pocit z jízdy je k dispozici navíc sportovní podvozek. 

Mohlo by vás zajímat:  Indonéská pobočka Toyoty ukázala dva zajímavé deriváty Yarisu

V Británii se do prodeje dostane také speciální varianta speciální Fabie Combi Monte Carlo. Konkrétně se jedná o Monte Carlo Tech, jehož krátkou variantu jsme Vám představili poměrně nedávno. Od klasického Monte Carla se Tech odlišuje použitím navigace Amundsen a Bluetooth. Pod kapotou může být buď 1.2 TSI o výkonu 105 koní nebo 1.6 TDI se stejným výkonem. Základní cena je 12 575 liber (cca 380 000 Kč) za benzínový motor.

Zdroj: Škoda