Škoda hledá nová místa na vybudování své továrny a ve hře je i Srbsko

5

Koncern Volkswagen Group hledá místo, kde vybudovat další továrnu, ve které by údajně měla být umístěna výroba značky Škoda. V hledáčku má několik různých míst a jednu z největších šancí má teď i Srbsko. Tam nyní vyrábí své vozy například i italská automobilka Fiat a původně česká Škoda by se k ní mohla co nevidět přidat.

Postupný výběrový proces

Předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier říká: „Jsme stále ve fázi analyzování. Není to jednoduché rozhodnutí“. K finálnímu slovu by mohlo dojít během první poloviny tohoto roku. Zatím Škoda z deseti lokalit zúžila výběr na čtyři, čímž se dostalo ze hry několik významných zájemců, u kterých domluva nedopadla zdárně například kvůli výraznému poklesu místní měny i jiným komplikacím. Současně má tak největší šanci na výstavbu závodu právě Srbsko. Mezi vyřazené favority patří:

  • Turecko
  • Bulharsko
  • Rumunsko
Mohlo by vás zajímat:  Moderní voliče převodovky jsou komfortní a pomůžou k plynulejší jízdě

Plány na nové výrobní prostory

Ať už bude nakonec zvoleno dle očekávání Srbsko nebo nás Škoda překvapí a postaví své výrobní prostory jinde, měla by továrna začít fungovat už v roce 2020, tudíž je nejvyšší čas nejen na plány, ale v brzké době i na samotnou výstavbu. Do nového závodu by měla být přesunuta zejména výroba Škody typu Karoq odvozeného Seatu Atec, s jehož problémy s nedostatkem prostorů se momentálně koncern Volkswagen Group potýká.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora