Škoda Kamiq Monte Carlo zaujme především designem

Automobilka Škoda právě rozšířil svou nabídku SUV vozů. Verze Monte Carlo se dočkala také novinka Škoda Kamiq, která je teprve druhou SUV značkou, u které se tato verze objevila.

Lifestylová novinka Monte Carlo

Škodovka představila na letošním slavném autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem svoji novinku. Dokonce i ve sportovně laděné verzi Monte Carlo, která patří mezi současné lifestylové modely. V této verzi se tak pod Škodovkou objevily modely Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo.

Černá jako tahák pro mladé

Verze Monte Carlo je známá pro svou černou vizáž, především černě lakované prvky. Automobil se stává výrazným právě díky:

  • leskle černému rámečku masky chladiče
  • černých prvků předního nárazníku
  • černým krytům zpětných zrcátek
  • černému střešnímu nosiči či zadnímu difusoru

Černá barva prostupuje celý vůz a je rovněž použita na prazích či na nápisu Škoda na zavazadelníku. V interiéru najdeme sportovní sedadla nebo multifunkční volant. Na první pohled zaujme také přístrojový panel, kde mají výdechy ventilace chromový design. Díky černé barvě je automobil výraznější právě pro skupinu mladších zákazníků.

V oblasti motorů je toto SUV dostupné s tříválcovým motorem 1.0 TSI, čtyřválcovým motorem 1.5 TSI a turbodieselem 1.6 TDI. Verze Monte Carlo se díky Kamiq a Scala rozšířila na tři modely v této verzi. První bylo dnes již neprodávané Yeti.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora