Škoda Kamiq se už vyrábí! Kdy se auto dostane k zákazníkům?

Automobilka Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu nového městského SUV Kamiq. Každodenně z linky sjede 400 takových vozů. Vyrábí se společně s modelem Scala, ze kterého vychází, a také s dalšími již zavedenými modely jako je Škoda Fabia, Octavia nebo Karoq. První vozy by se k zákazníkům měly dostat již v září.

Změny ve výrobě byly nutné

Do vývoje a výroby Kamiqu investovala automobilka poměrně značnou sumičku peněz, konkrétně přes 100 milionů eur, což je asi 2,5 miliardy českých korun. Výrobní linka musela být upravena na novou platformu MQB27 a bylo zhotoveno i zbrusu nové lisovací nářadí. I v dalších částech výrobny, konkrétně v lakovně a svařovně, bylo provedeno několik drobnějších změn, aby byla umožněna například montáž dvoudílných světlometů s technologií LED. Kamiq nabízí:

  • prostorný interiér
  • intuitivní ovládání
  • moderní vzhled

Kamiq je po boku Kodiaqu a Karoqu již třetím SUV, které je určené pro evropský trh. Usiluje o propojení výhod SUV, jimiž jsou například větší výška nebo výše posazená sedadla, s výhodami kompaktního městského vozu. Nový Kamiq si pořídíte přibližně za 379 900 Kč v nejzákladnější výbavě, což je o 10 000 Kč více, než za co se nyní prodává model Scala.

Segment městských SUV má dalšího hráče

Zájem o městská SUV v posledních letech stále roste. Řada lidí ocení luxusnější vzhled a vyšší bezpečnost, který SUV nabízí, zároveň se však nechtějí vzdát požadavků na rozumnou spotřebu a snesitelné rozměry vozu, které se hodí i do úzkých městských uliček, kde se nejen obtížně parkuje, ale třeba i jen projíždí. Škoda věří, že Kamiq bude tyto požadavky v maximální možné míře naplňovat a bude žádaným modelem, který se zařadí po boku mnoha jiných úspěšných aut od této automobilky.

Věří, že v Česku se prodá až 10 000 vozů značky Škoda Kamiq, a po celé Evropě by to tak mohlo být něco okolo 100 000 prodaných aut. Český trh je pro Škodu stále velmi významný, protože auta značky Škoda zde dlouhodobě patří k nejoblíbenějším. Řada lidí dá stále přednost dostupnosti servisu a známému ovládání před nízkou cenou asijských vozů. A to je pro Škodu jistě dobrá zpráva.

Mohlo by vás zajímat:  BMW zveřejnilo ceník nové X1

Podlé šéfa logistiky a výroby Michaela Oeljeklause byly naplněny všechny předpoklady pro to, aby Škoda prostřednictvím vozu Kamiq úspěšně vstoupila na trh městských SUV. Věří, že tento vůz bude představovat solidní konkurenci i pro jiné již známé modely a najde si mezi zákazníky své věrné příznivce. Zda se to vyplní, na to si budeme muset počkat nejpozději do září. Až poté bude jasné, zda je zájem skutečně takový, jak by se mohlo předpokládat. Malou nevýhodou pro mnoho zákazníků může být i to, že v nejlevnější verzi koupíte Kamiq pouze v základní modré barvě. Na všechny ostatní je již příplatek. Ve většině případů se tedy cena ještě malinko vyšplhá.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora