Škoda může v Japonsku zpečetit své vítězství v APRC

„Je samozřejmě naším hlavním cílem tento titul pro značku ŠKODA úspěšně obhájit. To je absolutní priorita,“ říká Kopecký. Škoda má aktuálně náskok 67 bodů před značkou na druhém místě. I kdyby to po Rally Hokkaido bylo ještě minimálně 40, tým již nelze z prvního místa vytlačit. Jan Kopecký zároveň bojuje i o prestižní vítězství mezi jezdci v APRC proti svému týmovému kolegovi Gillovi.

Oba jezdci mají v této sezóně APRC na kontě po dvou vítězstvích: Ind Gill se svým spolujezdcem Glennem Macneallem naposledy triumfoval v Malajsii a při úvodní rally na Novém Zélandu. Mistr Evropy Kopecký byl se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem ve své první sezóně v APRC neporazitelný při rally v Nové Kaledonii a v Austrálii. 32letý tovární jezdec značky Škoda vstupuje do Rally Hokkaido s osmibodovým náskokem v celkové klasifikaci před Gillem.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan GT Academy také v České republice!

„Opět to bude velice ostrý boj. Gaurav má tu výhodu, že většinu rychlostních zkoušek v Japonsku zná již od loňska. Ale já se samozřejmě nedám,“ říká Kopecký. Země vycházejícího slunce není pro českého výrobce automobilů nijak neznámou oblastí. To platilo v minulosti, stejně jako to platí v současnosti. Již v letech 1908 až 1914 se v Japonsku prodávaly vozy firmy Laurin & Klement, předchůdce značky Škoda. Jeden model byl tehdy dokonce předán císařské rodině, v jiném jezdil starosta Tokia. O sto let později vyhrála posádka Gaurav Gill/Glenn Macneall v loňském roce na své cestě k zisku titulu v kontinentálním mistrovství jedinou mezinárodní rally v Japonsku.

Mohlo by vás zajímat:  ŠKODA skvěle vstoupila do nové sezóny APRC

„Samozřejmě bych chtěl vyhrát i letos. Byl by to také velký krok k obhajobě jezdeckého titulu. Ale nebude to jednoduché, protože Jan Kopecký se i na soutěžích, které jsou pro něj nové, učí velice rychle“, chválí ho Gill. Na Rally Hokkaido čeká na jezdce 222,28 km na 18 rychlostních zkouškách. Zájem diváků je obrovský: při loňském triumfu značky Škoda napočítali kolem trati 68 000 fanoušků.

Důležitým image faktorem je aktuální úspěšný model Fabia S2000. Zkušený belgický pilot „Fast“ Freddy Loix, který v červnu vyhrál soutěž mistrovství Evropy v rally ve své vlasti, si zajistil belgický mistrovský titul. To je v tomto roce již třetí národní titul pro vůz Škoda Fabia S2000. Předtím vyhrál šampionát v Portugalsku Pedro Meireles, podporovaný Škodou Portugalsko. Navíc si velice zkušený Raimund Baumschlager zajistil s vozem Fabia S2000 svůj již dvanáctý mistrovský titul v rally v Rakousku. V APRC a v ERC, kde vede tovární jezdec značky Škoda Esapekka Lappi, mohou přibýt další tituly.

Mohlo by vás zajímat:  Poslední testy skončily a vozy pro Carreru putují v úložných kontejnerech směr Mexiko!

Zdroj: Škoda Motorsport