Škoda Octavia nečekaně nachytána – v Chile!

Škoda s největší pravděpodobností neudrží svou největší letošní novinku pod pokličkou! Na možná nejméně očekávaném místě totiž byla nachytána nová generace Octavie!

No uznejte sami – kdo by čekal mladoboleslavskou novinku zrovna v hlavním městě Chile? Já myslím že asi nikdo. Nicméně se našla nějaká pohotová duše, která auto vyfotila a vy se díky tomu můžete podívat na zcela odhalenou přední část modelu. Model je na první pohled velmi podobný Rapidu, přesto když si vedle sebe dáte fotky obou modelů, zjistíte značné rozdíly!

Tím hlavním je to, že přední světla nejsou propojena s maskou chladiče tak jako tomu je u Rapidu. Také maska je rozměrově menší, o předních světlech nemluvě. Mlhovky jsou klasické kruhové a rozměrově opět o dost menší. Celkově tedy vzhled přední části překvapuje. Rapidovské rysy jsou jasně definovatelné, přesto je model téměř odlišný. 

S prvními fotkami zatím nepřišla žádná technická data. Musíme se tedy vystačit s tím co máme! Octavia III dostane podvozkovou modulární platformu MQB. Ta umožní prodloužení rozvoru o cca 10,8 cm oproti stávající verzi. Poroste i kufr – z již tak velkých 560 litrů na 590 litrů!

Mohlo by vás zajímat:  Dálniční policie ČR dostala další tři nové Superby

Paleta motorů bude na 99% začínat malým motorem 1.2 TSI. Ten doplní benzíny ve škále od objemu 1.4 do 2.0 a diesely s objemem od 1.6 do 2.0 litru. Samozřejmě s kouzelnými písmenky TSITDI. K dispozici bude 6-ti stupňový manuál a za příplatek i automat DSG. Pohon všech kol zatím potvrzen nebyl. 

Oficiální odhalení novinky by mělo proběhnout koncem listopadu nebo začátkem prosince. Prodejní cena bude řádově o desítky tisíc výš než doposud. Důvodem je hlavně cenové odpoutání od Rapidu… 

Zdroj: carscoop.blogspot.com