Škoda představila další studentský projekt, jmenuje se Sunroq a jde o SUV bez střechy

SUV kabrio není už dnes neobvyklým pojmem, ale v roce 2010, kdy Nissan představil kontroverzní model Murano CrossCabriolet, tomu tak bylo. Dalším v pořadí byl Range Rover Evoque Cabrio, avšak až o pět let později. Poté se už jen vyrojily spekulace, že snad na něčem podobném pracuje i Mercedes-Benz, ale ticho po pěšině.

Do rodinky SUV kabrioletů by se dal přidat i nejnovější přírůstek od tuzemské automobilky, ale není tomu tak, poněvadž se jedná pouze o koncept. Ten postavila skupinka 23 studentů různých oborů podnikového učiliště Škoda Auto, a použila jako základ oblíbený model Karoq. Představený koncept nese označení Sunroq a jde v podstatě o Karoqa bez střechy.

Škoda Sunroq je pátým modelem žákovské rodinky Azubi, jinými slovy zařadí se v mladoboleslavských garážích k ostatním projektům jako Citijet, Funstar, Atero a Element. Sunroq zůstal čtyřdveřovým vozem a dostal především zadní víko zavazadlového prostoru, protože původní bylo závislé na střeše, která byla odejmuta.

Beze změny zůstal i podvozek a pod kapotou se ukrývá sériový benzínový motor 1,5 TSI. Sunroq zrychlí na stovku za 8,4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 204 km/h. Díky absenci střechy musely změnami projít i A- či B-sloupky. Aby Sunroq oslnil veřejnost ještě intenzivněji, zvolili studenti zářivě červený lak Velvet z nabídky automobilky. Pokud se vám nový projekt zamlouvá, musíme Vás zklamat, neboť koncept se bohužel nikdy nedočká sériové výroby.