Škoda přichází s novým příslušenstvím pro cestování se psem

Majitelům psů, kteří s sebou své zvíře berou na dovolenou, nabízí Škoda praktické příslušenství pro bezpečné a čisté cestování se čtyřnohými mazlíčky. Clever nabídka sahá od bezpečnostního pásu pro psy až po mříž, oddělující zavazadlový prostor od prostoru pro cestující.

Při přepravě psů na zadním sedadle je nezbytnou součástí originálního příslušenství bezpečnostní pás pro psa. Bez tohoto zajištění by bylo zvíře v případě kolize vymrštěno vpřed, což by představovalo ohrožení nejen pro čtyřnožce, ale také pro člověka, sedícího před ním. Pás navíc při běžné jízdě zabrání psovi v pohybu a tím i v rozptylování řidiče. Psí bezpečnostní pás lze objednat ve čtyřech velikostech – od S až po XL. Má i další praktické využití: ve spojení s vodítkem lze pás používat i při procházkách a výcviku psa.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen ukázal koncept plný displejů

Pokud psa za jízdy umístíte na zadní sedačku, postará se praktický ochranný potah o to, aby interiér zůstal čistý. Ať v modelu Citigo nebo Superb, potah je dostatečně velký na to, aby zakryl celou plochu zadních sedaček a ochránil ji před chlupy přepravovaného zvířete a dalšími nečistotami. Pevná tkanina potahu je nepromokavá a snadno omyvatelná. Protiskluzová povrchová úprava navíc zvyšuje bezpečnost za jízdy. Pomocí oček se potah jednoduše připevní k hlavovým opěrkám předních a zadních sedaček.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené auto v novém. Passat se zdokonalil v semi-autonomním řízení

Dělící mříže pro modely Fabia Combi, Octavia Combi a Superb Combi zajistí bezpečnou přepravu psa v zavazadlovém prostoru. Pomocí této podélné dělící mříže je možno zavazadlový prostor rozdělit na dvě části. Pes na jedné straně, kufry a další předměty na druhé – to je praktické a zároveň bezpečné. Totéž platí i pro příčnou dělící mříž, která je k dispozici pro Fabii Combi a Superb Combi. Tato vertikální mříž, umístěna přímo za hlavovými opěrkami zadních sedaček, zabraňuje zvířeti v přístupu do prostoru pro cestující. Provedení mříže umožňuje řidiči nerušený výhled vzad.

Aby byl zavazadlový prostor i při přepravě psa co možná nejčistší, je možno jej chránit koberečky nebo podložkami, které jsou k dispozici pro všechny modely. Gumová podložka přesně odpovídá tvaru podlahy zavazadlového prostoru a není ji nutno nijak upevňovat. V případě potřeby lze podložku jednoduše vyjmout a vyčistit. V nabídce Škoda Originálního příslušenství je také robustní plastová ochranná vložka do zavazadlového prostoru. Pro modely Rapid, Rapid Spaceback, Yeti, Octavia a Octavia Combi jsou navíc na přání k dispozici oboustranné koberce do zavazadlového prostoru. Z jedné strany jsou potaženy tkaninou, z druhé strany pak materiálem, odolnému vůči nečistotám a vodě. Pro čistou přepravu čtyřnohého mazlíčka postačí otočit koberec odolnou stranou vzhůru.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí, déšť a mlha nejsou jediné nástrahy podzimu, které řidiči podceňují

Zdroj: Škoda