Škoda Scala bude zákazníkům k dispozici už v průběhu dubna

Ve výrobním závodě automobilky Škoda v Mladé Boleslavi odstartovala sériová výroba nového modelu Škoda Scala. První dva vozy nesly červenou a modrou barvu. S odstartováním výroby tohoto modelu vstupuje Škoda také do nové technologické éry. Scala je totiž prvním vozem, který využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Díky ní je možné v autě využívat nejmodernější asistenční systémy.

Model Scala je v Mladé Boleslavi skutečně doma. Byl zde totiž navržen, vyvinut a od nynějška se zde také vyrábí. Zákazníci si mohou vybírat z pěti typů motorů, vedle tří benzínových bude k dispozici i naftový agregát. V letošním roce ještě přibude i varianta na zemní plyn. Nejlevněji pořídíte nový model tohoto automobilu asi za 370 tisíc korun. Projet se s ním budete moci ale nejdříve na začátku dubna, kdy se vozy dostanou k dealerům do prodeje. Škoda věří, že letos dosáhne na 10 tisíc objednávek na novou Scalu.

Překvapí bohatá výbava

Scala nahrazuje model Rapid, a tím pádem cílí na zákazníky, kteří preferují spolehlivá menší auta se základní výbavou a klasickým designem. Překvapí však například tím, že již ve své základní výbavě nabízí více než je u modelů Škoda obvyklé. Mezi hlavní konkurenty Scaly mají patřit například modely:

  • Kia Ceed
  • Hyundai i30
  • Renault Mégane

Očekává se ale, že český zákazník dá přednost osvědčené značce a dobře známým prvkům. Škoda tedy věří, že nový model si na trhu najde pevné místo.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora