Škoda Scala jako hybrid? Je to možné! Vychází to z posledních rozhovorů

Zástupci automobilky Škoda – Alain Favey a Christian Strube – se nechali slyšet, že model Scala by mohl být vyráběn také v ostré verzi RS. Možná je podle nich také hybridní verze tohoto vozu. Současná Scala má výkon 150 koní, kdo chce ještě silnější motor, bude si muset počkat. V současné době je Scala ve verzi RS pouze ve stádiu úvah, nicméně je velice pravděpodobné, že Škoda takové auto skutečně zařadí do své nabídky.

Silná auta se dobře prodávají

Alain Favey, člen představenstva Škody za prodej a marketing, se nechal slyšet, že silná Octavia patří mezi velice úspěšné vozy a Kodiaq ve verzi RS taktéž plní své plány. Proto je nasnadě, že i Škoda Scala bude ve verzi RS a jako taková by mohla konkurovat autům, jako je Renault Mégane R.S. nebo Volkswagen Golf GTI. Pod kapotou by taková Scala měla skrývat až 200 koní.

Hybridní silná Scala?

Nová Scala by měla být obohacena o tyto parametry:

  • silný motor o výkonu 200 koní jako benzínový dvoulitr EA888.
  • nalepení znáčků RS,
  • hybridní pohonné ústrojí.

Spekulace nebo realita?

To, nakolik je verze Scaly v RS, není zcela jasné. Generální ředitel automobilky Škoda Bernard Maier se nechal slyšet, že skutečně chtějí přijít s novým nápadem pro RS. O jaký model přesně by mělo jít však neuvedl. Představen byl model Škoda Vision RS. Tento model byl vybaven elektromotorem a výkonem 245 koní.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora