Škoda Superb Laurin & Klement po faceliftu jako prezidentský vůz

Prezident České republiky Miloš Zeman převzal začátkem tohoto týdne první kus nově faceliftované Škody Superb v provedení Laurin & Klement. Škoda Superb je vlajkovou lodí českého výrobce, a tak se není čemu divit, že slouží právě jako prezidentský vůz. 

Miloš Zeman má tu čest, že se stal vůbec prvním, komu se oficiálně naskytne možnost jezdit ve vylepšené faceliftované verzi Superbu. V kanceláři prezidenta budou nasazeny hned tři zmodernizované Škody Superb Laurin & Klement. Předseda představenstva Škoda Auto, Prof. Dr. Winfried Vahland navíc prohlásil, že nový Superb je pýchou značky a je též hrdý na to, že prvním zákazníkem se stal právě český prezident Miloš Zeman.

Mohlo by vás zajímat:  Nadávky na kamiony jsou často bezdůvodné. Řidiči kolosů vysvětlují, odkud nenávist často pramení

Pokud se ptáte na výkonnostní parametry vozu, ty jsou na samotné špičce, jaké lze u modelu Superb ve standardu dosáhnout. Pod jeho kapotou se ukrývá vrcholná benzínová motorizace FSI o objemu 3,6 litru, která disponuje výkonem 260 koní (191 kW) a 350 Nm točivého momentu. Zrychlení z 0 – 100 km/h trvá 6,5 sekundy, přičemž maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Vůz dostal černý lak karoserie Black Magic a jeho luxusní výbava je navíc doplněna o určité prvky, které nejsou běžně k dostání. Mezi ně patří například integrované vysílačky v interiéru nebo držáky na státní vlaječky v přední části vozu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak by vypadala osmdesátková verze Zondy?

Zdroj: Škoda Auto