Škoda Superb v novém designu – jak byla zmodernizována?

Logo 1843923 960 720[1]

V roce 2018 se zdálo, že automobilka Škoda zamrzla a přestala pracovat na novinkách. Vždyť jich ten rok představila velice málo. Odpovědí na to, proč tomu tak bylo nám může být letošní rok. Rok 2019 se totiž nese ve znamení velkého množství novinek. Mezi nimi je právě zmodernizování faceliftu Škody Superb – automobilka již představila první skice.

Jaké novinky pro náš Škoda přichystala?

V roce 2019 chrlí Škoda jednu novinku za druhou:

  • do prodeje se dostala Škoda Scala,
  • představen byl malý crossover Kamiq,
  • těsně před zahájením mistrovství světa v hokeji 2019 v Bratislavě bude představen první elektrický vůz a taktéž nový facelift Superbu.
Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive vstupuje na český trh!

Změny Škody Superb

Podle skicy můžeme vnímat změny pouze přední části Superbu. Na první pohled si můžeme všimnout výraznější masky. Také světlomety jsou ostřejší a budou mít nově full-LED varianty. O zádi vozu můžeme zatím jen spekulovat – automobilka slíbila i její úpravu. Například místo loga výrobce se má objevit nápis Superb.

Kdy dojde k představení vozu?

Škoda je již 27 let hlavním oficiálním sponzorem mistrovství světa v ledním hokeji. Není proto divu, když se právě v průběhu této sportovní události rozhodla automobilka představit svůj nový vůz. Stane se tak ve čtvrtek 23. května. A změny vozu neproběhly pouze v jeho exteriéru. Nahrazen byl také motor – bude zahrnut plug-in hybrid, který bude zřejmě kombinací s 1.4 TSI s elektromotorem.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora