Škoda vstoupila do Open Automotive Alliance

Škoda se stává členem globální aliance výrobců technologií a automobilů. Cíl: Integrace mobilních přístrojů s operačním systémem Android do automobilů značky Škoda.

Open Automotive Alliance (OAA) byla založena podniky z odvětví informačních technologií a automobilového průmyslu na počátku roku 2014. Cílem je umožnit atraktivní a bezpečnou integraci koncových přístrojů s operačním systémem Android do automobilů. Android je celosvětově rozšířený operační systém pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, netbooky a tablety.

„Konektivita je v našem každodenním životě stále důležitější a stále větší roli hraje i v automobilech,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje. „Naši zákazníci oceňují flexibilitu a praktičnost našich vozů. Integrace mobilních zařízení do automobilů přinese našim zákazníkům zlepšení konektivity, větší bezpečnost a jednodušší ovládání – i to je Simply Clever řešení,“ dodává Welsch.

S ohledem na značné rozšíření chytrých telefonů, tabletů apod. zákazníci stále více vyžadují propojení mobilních přístrojů s automobilem – v duchu hesla Smartphone na čtyřech kolech. Vstup do Open Automotive Alliance je pro českou automobilku důležitým krokem k tomu, aby mohla v budoucnu představit dostatečně atraktivní nabídku. „Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň,“ říká Frank Welsch.

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy jsou mimo jiné internetový koncern Google, automobilky Audi, General Motors, Honda nebo výrobce čipů Nvidia. Cílem společné platformy je bezpečné a intuitivní využití moderních technologií a internetových služeb na bázi operačního systému Android.

Zdroj: Škoda

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Mercedes ukázal ve Frankfurtu i několik alternativních vozidel