Škoda vylepšila své vozy Karoq a Kodiaq, hravě si teď poradí se zloději

Všichni jsme už viděli desítky faceliftů nejrůznějších vozů. Automobilka Škoda, ale nedělá pouze facelifty, ale své vozy také průběžně modernizuje. Teď na řadu přichází modernizovaná dvojice SUV. A když se na ně podíváte blíž, poznáte, že modernizace auta opravdu posouvá o třídu výš.

U loga to nekončí

Všechny vozy automobilky Škoda prošli obměnou loga. Nejnovější modernizace se ale dotkla také spousty dalších komponent. Každý rok vychází v automobilovém průmyslu několik modelových řad. Modelový rok 2020 startuje automobilka Škoda se změnami u modelů Karoq a Kodiaq. Změny se týkají loga, které se postupně mění u všech nových vozů této značky. První změnou loga prošla Škoda Scala, dnes už je tento prvek použit u všech vozů kromě Octavie, která ale dostane svého nástupce zanedlouho. Klasické logo značky bylo změněno za jednoduchý nápis Škoda.

Vylepšení hned na několika úrovních

Další vylepšení, které se týkají obou zmíněných modelů je například vylepšené sledování mrtvého úhlu. Teď už není vidět pouze 20 metrů za auto, ale dokonce až 70. Systém signalizace nebezpečí také dostál změn a místo skla ho teď můžete najít na straně zrcátek.
V boji se zloději má pomoci nový klíč, který zvládá přístup a start bez přímého použití klíče. Integrovaný pohybový senzor má pomoci se zvýšením zabezpečení. Předejít by se tak mělo krádežím, ve kterých si zloděj načte údaje klíče na dálku, pokud se ale klíč nehýbe, nebude fungovat.
Další vylepšení dostal také samotný motor, a to konkrétně pro model Karoq, ten získal vylepšený dieselový dvoulitr se 140 kW. Zákazník si pak může také připlatit za adaptivní tlumiče, a to i pro vozy s pohonem předních kol.

Modernizovaná řada tak opravdu posouvá limity modernizovaných modelů a tvoří z nich stále lepší a lepší vozy. Toto není facelift, toto je opravdová modernizace, která posouvá kvality vozu zase o kus dál.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nejméně prodávaná auta roku 2018. Které modely nejdou na odbyt?

O Tomáš Dunajčík

V případě kontaktu využijte email: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora