Škoda Yeti v nové edici pro Velkou Británii

Spojené království a Škoda. Spojení, které rok od roku získává na lesku. Škoda zde totiž vyhrává co se dá – statistiky spolehlivosti, srovnávací testy a úspěšná je dokonce i v pořadu Top Gear. 

Jen to ale k dobrým prodejům samozřejmě nestačí. Tu a tam je třeba některý z modelů pošťouchnout nějakou to speciální edicí tak, jako je tomu u dnes představované Škody Yeti Adventure

Speciální edice je založena na nejprodávanějším výbavovém stupni SE. K němu však Škoda přihazuje několik prvků navíc. Zvenku je to speciální lak Candy White (alternativně metalíza Brilliant Silver), sedmnáctipalcová kola Matterhorn, střešní ližiny, mlhovky a černé doplňky jako střecha nebo kryty zrcátek. 

Uvnitř má Yeti Adventure unikátní čalounění a hlavně navigační systém Amundsen+. Z dalších prvků výbavy je třeba vyjmenovat multifunkční volant, dvouzónovou klimatizaci, tempomat, zatmavená okna nebo stříbrné prošívání sedadel. 

Pod kapotou se objeví jedna ze dvou výkonových verzí motoru 2.0 TDI. Slabší má 110 koní, silnější 140 koní. Obě varianty mají standardně pohon všech kol a na výběr pouze manuální převodovku. Základní cena Škody Yeti Adventure je 18 640 liber (cca 563 000 Kč). 

Zdroj: Škoda