Škodovka nabídne letos až 8 modelů

Mladoboleslavská automobilka Škoda zahájila svou modelovou ofenzívu modelem Rapid, ale spíše bychom řekli, že třetí generací Octavie, která se představila na domácí půdě 11. prosince 2012. Poté česká značka prohlásila na svých facebookových stránkách, že plánuje odhalit v letošním roce ještě další čtyři modely.

V praxi by to znamenalo, že během roku 2013 přibude v portfoliu značky šest nových modelů. Jenomže po odhalení nové Octavie Combi jsme se dozvěděli, že letos se představí celkem osm nových modelů, nikoliv šest. První vlaštovkou se stala zmiňovaná Octavia Combi, jež se odhalí v příštím týdnu na ženevském autosalonu. Druhou novinkou se stane nejspíše výkonný liftback Octavia RS, jehož debut by se měl uskutečnit během léta.

Mohlo by vás zajímat:  MINI vyvíjí techniku elektrických modelů John Cooper Works

Třetí v pořadí bude zřejmě druhá generace Superbu, která projde modernizací a pochytí nový design ala Octavia III. Zbývajících pět plánovaných modelů můžeme jen odhadovat, ale pravděpodobně se dočkáme zmodernizovaného Superbu Combi, nové Octavie Combi RSpřepracovaného Yetiho, kde bude poprvé i jeho prodloužená varianta.

Kde si zbytek modelů odbude svůj debut, není zatím jisté, ale vše začne Octavia Combi v Ženevě. Zkrátka a dobře – letošní ročník patří nové Octavii a jejím dalším variantám, kdežto rok 2014 bude náležet nové generaci Fabie a jejím derivátům.

Mohlo by vás zajímat:  Povinné ručení na epojisteni.cz