Skoro třicetiletá legenda Toyota Hilux nikdy pořádně nejezdila, prodává se dráž než nová

11

Ceny ojetých aut klesají snad ještě rychleji než ceny použitých mobilních telefonů a počítačů. A víte, jaké auto ztrácí na ceně nejrychleji? No přece to vaše. Tento ošklivý vtip je bohužel více než pravdivý, schválně srovnejte nákupní cenu vašeho auta s tím, za kolik se dnes obdobné modely prodávají na bazarových portálech. Ale věřte nebo ne, existují auta, která se tomuto trendu vymykají. Obvykle jde o vzácné veterány a modely, které byly vyrobeny jen v několika málo kusech. Nebo auta s velkou historií. Do této kategorie spadá Toyota Hilux z roku 1993. Ale pěkně popořádku

Mohlo by vás zajímat:  Černý led na vozovce je téměř neviditelný. O to zákeřnější může být

Král pickupů

Velké pickupy nepatří mezi auta, která by se na českých silnicích proháněla často. A tak možná nevíte, že nekorunovaným králem mezi těmito vozy je Toyota Hilux. I když byste možná čekali, že po celém světě bude dominovat nějaká americká automobilka, ke které tenhle typ aut pasuje tak nějak více, vězte, že Toyota Hilux se vyrábí už dlouhých 52 let. Za tu dobu spatřilo světlo světa celkem pět generací tohoto modelu. A asi nepřekvapí, že za tu dobu se stala Toyota Hilux nejprodávanějším pickupem všech dob.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda na LPG vyžaduje nižší náklady, nabídne ale menší výkon
Zdroj obrázku: Vanguardmotorsales.com

Ukázková Toyota Hilux 1993

Auto, které je nyní na prodej, je Toyota Hilux z roku 1993. A cena? 44 900 dolarů, tedy v přepočtu bezmála milion korun. Trochu hodně za skoro třicet let starý pracovní vůz zdálo by se. Vtip je v tom, že jde o auto, které se do ostrého provozu pořádně nedostalo. Jedná se totiž o ukázkový vůz, který výrobce používal na výstavách, veletrzích a při jiných obdobných příležitostech.

Zdroj obrázku: Vanguardmotorsales.com

Jak už to tak v podobných případech bývá, kupec dostane nejen krásné, byť ne úplně nejnovější auto, ale hlavně zajímavý kousek historie, který může s trochou štěstí a úsilí mnohanásobně zhodnotit. A kdyby se s ním přeci jen rozhodl jezdit, základní charakteristiky této Toyoty jsou:

  • Motor: dieselový čtyřválec o objemu 2,8 l s výkonem 95 koní
  • Převodovka: manuální pětistupňová
  • Pohon: 4×4
  • Maximální hmotnost nákladu: 1,2 t
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora