Skvost, který by chtěl každý – Bugatti La Voiture Noire

Už samotný název vypovídá o tom, že to bude něco elegantního, krásného, důstojného a také velmi drahého. Podívejte se na nejdražší auto světa, které se představilo na letošním autosalonu v Ženevě. Štěstí má ten, kdo ho alespoň spatří svýma očima. Krásné auto, opravdu se povedlo.

Stačí vám pouhých 422 milionů korun

Ten, kdo v minulých dnech vyhrál jackpot, se může zaradovat. Má na něj. Nicméně jediný vůz, který byl v Ženevě představen, byl, prodám. A co za tu cenu nový majitel získá? Je třeba zdůraznit výkon 1500 koní a motor se čtyřmi turby. U některých aut ale toto také najdeme, proč se tedy cena vyšplhala takhle vysoko? No protože je jediný na světě. Je to unikát, který byl vyroben ručně. Barva odpovídá té nejčernější a nejtajemnější barvě, kterou si lze představit. A co ještě?

  • 6 výfuků
  • Červeně svítící nápis Bugatti
  • 8 litrový motor

Kdo si koupil tento unikát?

Tento jediný exemplář vyrobila automobilka na počet 110 letého výročí značky. Název v překladu znamená „černé auto. A kdo si koupil? Tato informace není oficiální, ale šušká se, že to byl vnuk Ferdinanda Porsche. Podrobnější informace o jízdních vlastnostech neznáme, dá se ale předpokládat, že bude umět zrychlit z 0 na 100 za 2 sekundy a dosáhne rychlosti 400 km/h, stejně jako jeho příbuzný Bugatti Chiron, od kterého se příliš neliší. Nezbývá nám nic jiného, než novému majiteli gratulovat a kochat se krásnými fotkami, případně se zajet podívat do Ženevy.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora