Šlápnete na plyn a… nic. Tyto vozy mají nejhorší zrychlení

Car 2359570 960 720[1]

Výkon vozu je rozhodně jedním z důležitých parametrů, pokud se vybírá nové nebo ojeté auto. Nemusíte mít nutně potřebu jezdit rychle, ale je dobré mít na paměti, že výkon se hodí v mnoha běžných situacích. Není nic horšího, než sešlápnutí plynu, po kterém se téměř nic neděje. U jakých vozidel se to stává?

Hyundai i10

Nejmenší model korejské automobilky má pod kapotou motor s objemem jednoho litru a s výkonem 49 kW. Auto samotné váží 1 027 kilogramů. Když se dá do pohybu, trvá poměrně dlouho, než dosáhne stovky. Je to konkrétně 16,8 sekundy. Žádná sláva.

Nissan Micra

Designově velice povedený automobil. Kdo hledá kombinaci kompaktních rozměrů a moderního vzhledu, ten bude spokojen. Horší to však je s výkonem auta. Pod kapotou je motor o objemu 1 litr a výkonu 52 kW. Zrychlení na stovku mu trvá 16,4 sekundy.

Mohlo by vás zajímat:  Nový motor pod kapotou Opelu Meriva

Škoda Citigo

Od nejmenšího zástupce mladoboleslavské Škodovky se samozřejmě neočekávají nijak unikátní výkony. Už proto, že pod kapotou je motor s objemem rovný litr a s výkonem rovných 50 kW. Hmotnost auta je 1 106 kg a zrychlení na stovku trvá 16,3 sekund. Totožnými parametry se pyšní i Seat Mii a také Volkswagen up!

Opel Corsa

Jeden z historicky velmi dobře známých malých automobilů této značky. Jeho motor má objem 1,2 litrů a jeho výkon činí 51 kW. Z hlediska zrychlení na tom není nijak unikátně, a tak je po sešlápnutí plynu nutno čekat 16 sekund, než se na tachometru objeví stovka.

Mohlo by vás zajímat:  GM chystá mohutně posilovat v oblasti motorů

Fiat 500L

Krásný vůz, který jasně ukazuje dokonalost italské elegance. Nebyl však stvořený k trhání asfaltu, což jeho parametry jenom potvrzují. Hmotnost je 1 390 kilogramů, motor má objem 0,9 litrů a výkon je 43 kW. I když očekáváte nejhorší, zrychlení v porovnání s ostatními v našem žebříčku ještě jde. Činí 15,7 sekundy.

Toyota Aygo

Kdo hledá stylový a designově povedený automobil do města, toho Yaris nezklame. Jde o zajímavý kousek, který však není úplně ideální volbou u milovníků výkonu. S motorem o objemu 1 litru a výkonu 53 kW zrychlí na stovku za 15,2 sekundy.

Fiat Panda

Další malý vůz z dílny Fiatu, který je také volbou hlavně do úzkých italských uliček, než na frekventované silnice. Než vyrazíte, přece jenom to nějaký čas trvá. A to kvůli motoru o objemu 1,2 litrů a výkonu 51 kW. Než rozpohybuje auto vážící 1 190 kilogramů, tak to trvá 14,5 sekundy.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen odhalil nový dvanáctiválec

Fiat Punto

Malé auto o hmotnosti necelá jedna tuna, které má pod kapotou motor s objemem 1,2 litrů. Jeho výkon je pouze 51 kW a tak nějakou chvíli trvá, než auto dosáhne stokilometrové rychlosti. Konkrétně to trvá 14,4 sekundy.

Citroen C3

Tento vůz rozhodně upoutá pozornost svým zajímavým vzhledem. Jde o povedený automobil, který se hlavně ve městech neztratí. Váží 1 125 kilogramů a jeho určení odpovídá i základní motorizace o objemu 1,2 litrů a výkonu 50 kW. Ta je však i důvodem, proč to vozu v dosažení stokilometrové rychlosti trvá také 14,4 vteřin, jako u Fiatu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora