Smart ForTwo Brabus k oslavě 10. výročí spolupráce!

Smart, výrobce kontroverzních miniaut, má co oslavovat! Právě letos je to totiž 10 let od začátku spolupráce s dvorním úpravcem Mercedesu, společností Brabus.

Inženýři Smartu a Brabusu dali hlavy dohromady a na oslavu společné dekády vyvinuli speciální edici modelu ForTwo. Výroční edice je zahalena do šedého laku karoserie, který kontrastně doplňuje tmavé pozadí předních světlometů, maska chladiče a otvory pro nasávání vzduchu, zadní minidifuzor s dvojicí koncovek výfuků a tmavě šedá litá kola BRABUS Monoblock VII. Zapomínat nesmíme ani na přední splitter, který má však stejně jako zadní difuzor prakticky nulový význam.
 
Vnitřek vozu je vybaven sportovními vyhřívanými sedačkami se speciálním čalouněním, červenými lemy a prošitím. Nutností je plaketka s pořadovým číslem vozu a satelitní navigace.
 
Pod dnem zavazadlového prostoru je umístěn přeplňovaný agregát o objemu 1,0 litru a výkonu 75 kW. Maximální točivý moment 147 Nm je posílán na zadní kola, přičemž Smart  zrychlí z 0-100 km/h za 8,9 vteřiny a dokáže to rozjet až na 155 km/h.
 
Produkce výroční edice Smartu ForTwo Brabus je omezena počtem 100 kusů. Základní cena nebyla v oficiální tiskové zprávě zveřejněna.