Smart od roku 2020 pouze v elektrické verzi

Koncern Daimler se rozhodl vyrábět jedny z nejmenších vozů – Smart – od roku 2020 pouze v elektrické verzi. Tomu odpovídá taktéž nový vzhled tohoto vozu, který bude futuristický a velice přitažlivý. Se Smartem se tak nemusí stydět jezdit ani ti největší drsňáci. Model Smart Forease+ byl poprvé představen v Ženevě 2019 na zdejším proslulém autosalonu.

Smart Forease

Předchůdcem modelu Smart Forease+ je Smart Forease (bez znaménka plus), který byl představen na podzim 2018 v Paříži na tamějším autosalonu. Tehdy se jednalo o roadster, který byl elektrickým sériovým vozem ForTwo. Koncern Daimler věří, že miniautíčka typu Smart budou pro budoucnost jezdění ve městech klíčová. Čím dál více lidí totiž má svůj vlastní automobil a již teď jsou problémy s parkováním.

Funkce vs. efekt

Výrobce automobilů Smart si uvědomuje, že nebude lehké zákazníky přesvědčit ke koupi čistě elektrického vozu. Proto se snaží najít co nejvyváženější poměr mezi funkčností a efektivitou. Smart se například snaží snížit spotřebu elektrické energie díky lepšímu obtékání vzduchu kol. Vzhled modelu Forlease+ dotváří střecha, která má vytvořit dojem, že se jedná o kabriolet. Pod látkou se ale skrývá pevná konstrukce, kterou lze sundat jen z velice malé části. Auto je tak ideální do města, nikoli na dálkové jízdy – ty ale od tohoto typu vozu nikdo vzhledem k jeho velikosti nečeká.

 

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora