Smart představil definitivní podobu spolupráce s firmou BoConcept

V březnu se v Ženevě ukázal koncept Smart ForTwo BoConcept, který vzešel ze spolupráce Smartu a dánské firmy BoConcpet, která se zabývá interiérovým designem. A protože Smart nemá od konceptu k sériové podobě daleko, můžeme na začátku prázdnin přivítat nového člena „smartí“ rodiny

Základem exteriéru je bílá matná barva, kterou doplňují žluté kryty zrcátek a antracitový bezpečnostní rám Tridion. Jedinou větší změnou v porovnání s konceptem tak zůstává absence doplňků Brabus. Interiér se oproti konceptu také změnil jen v detailech. Čeká na Vás dvoubarevné kožené čalounění sedadel, výplní dveří a celé palubní desky, kterému kontrastuje prošívání žlutou nití. Navýšen byl i seznam standardní výbavy – klimatizace, elektrické okna nebo panoramatická střecha pro kupé. 

Pod kapotou městského prcka může být trojice motorů – základem je benzínový tříválec 1.0 o výkonu 71 koní. Druhou možností je přeplňovaná varianta téhož tříválce o výkonu 84 koní. Třetí a nejekologičtější možností je elektrická verze s výkonem 73 koní. V nabídce je BoConcept jako kupé i jako kabriolet, přičemž základní cena kupé je 14 490 euro (cca 376 000 Kč). 

Zdroj: Smart