Smart představil koncept čtyřmístného modelu

Čtyřmístný Smart ForFour skončil bez nástupce již v roce 2006. Jednalo se tak o první a poslední sériový Smart se čtveřicí sedadel. Doba pokročila a německá automobilka, v podobě konceptu FourJoy, vrací do hry čtyřmístnou karosérii

Ta již na první pohled připomíná Smart. Přední část je podobná té, která se objevila například na konceptu ForVision, nechybí ani hliníkový bezpečnostní rám Tridion a krátké převisy karosérie. Jediná věc, která překvapí, je absence bočních dveří a zadního skla. Střecha je navíc také otevřená, takže je FourJoy takřka ideálním vzdušným dopravním prostředkem, například na pláž.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvýkonnější Kia vstupuje na český trh

Interiér je vybaven dvojicí samostatných křesel vpředu a lavicí pro dvě osoby vzadu. Zbytek kabiny je velmi futuristický a prakticky vyjadřuje postoj moderní mladé generace k podobným prostředkům. Znamená to, že se téměř všechny funkce auta ovládají přes dva smartphony – jeden se nachází na středové konzoli pro cestující vpředu, druhý je umístěn na středovém tunelu pro cestující v zadní části vozidla. 

O pohon 3494 mm dlouhého, 1978 mm širokého a 1494 mm vysokého Smartu slouží vzadu uložený elektromotor o výkonu 75 koní, kterému dodávají energii lithium-iontové baterie o kapacitě 17,6 kWh. Jejich plné nabití trvá 7 hodin, pokud využijete běžnou domácí síť, případně pouze hodinu, pokud použijete speciální palubní nabíječku o příkonu 22 kW, kterou lze však zapojit pouze do wall-boxu nebo veřejné sítě. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Enyaq iV získala cenu Golden Steering Wheel 2021 za nejlepší elektrické SUV

Jako poslední záchranu, pokud by Vám snad došla energie, připravil Smart dvojici elektrických longboardů, umístěných na střeše. O bezpečnost se postarají helmy, kterou jsou pro změnu umístěny v zavazadlovém prostoru. 

Zdroj: Smart