Smart pustil do výroby extravagantní auto

Minulý rok představil Smart v Los Angeles extravagantní studii Smart ForJeremy, která na první pohled upoutala dvojicí křídel. Jako designérské cvičení fajn, ale téměř nikdo nepředpokládal, že se podobné auto může objevit i na silnici. 

Ale předsudky a předpoklady jsou tu od toho, aby se bořily, ne? Proto můžeme v Šanghaji na stánku Smartu „obdivovat“ přísně limitovanou edici Smartu ForJeremy. Design modelu má na svědomí světoznámý návrhář Jeremy Scott, který přidal dvě vertikální křídla do zadní části automobilu. Přesně jako u konceptu. 

Další vzhledové změny zahrnují šestnácti – nebo sedmnáctipalcová kola Monoblock, která jsou ve verzi Brabus nastříkána do bílé barvy, bílou barvu karosérie, se kterou jde do kontrastu stříbrný ochranný rám, kryty zrcátek a maska nebo vytažené blatníky. I v interiéru dominuje bílá barva – hlavice řadící páky, sedadla, výplně dveří, volant… Vše je čalouněno bílou kůží. Horní část palubní desky pak dostala čalounění černou kůží. 

Pod kapotou může být jeden z trojice motorů – klasický spalovací s výkonem 75 kW, elektrický s výkonem 55 kW nebo elektrický s dopingem od Brabusu a výkonem 60 kW. Základní cena činí 33 333 euro (cca 862 000 Kč) za benzínový motor. Vrcholná verze Brabus je pak o 7 267 euro dražší (cca 188 000 Kč). 

Zdroj: Smart