Sny o prvním autě často narazí na tvrdou realitu, mladí řidiči neberou ohled na rizika

První auto je něco, o čem mnoho teenagerů sní i dlouhé roky před tím, než dostanou řidičák. Poté, co absolvují autoškolu a získají potřebné oprávnění, nastává ta chvíle spojená s výběrem vozu. Realita je však často jiná než sny a je mnoho věcí, u kterých je nezbytné dělat kompromisy. Kde konkrétně?

Značka a typ vozu

Každý má jistě sen o dokonalém autě. Nemusíte být nutně začínající řidič, abyste někdy nesnili o tom, jaký vůz si koupíte. Mladí řidiči to mají stejně. Ale podobně jako u dospělých dojde k tomu, že vysněné auto pro ně bude nedostupné z finančních důvodů. A zadlužit se kvůli koupi prvního vozu není úplně ideální. A tak je třeba udělat kompromis a slevit ze svých nároků.

Zdroj obrázku: Pixabay

Výkon vozu

Většina mladých řidičů má stejný požadavek. Jejich auto by mělo být především výkonné. Bohužel právě toto je často důvodem mnoha nehod. I těch tragických. A zatímco mladý člověk jde slepě za co nejvyšším výkonem, rodiče jsou mnohdy odpovědnější a snaží se požadavky držet při zemi. Zároveň však musíme podotknout, že auto s nižším počtem koní nemůže být nebezpečné. Vysokou rychlost také vyvine, jen mu to trochu trvá.

Bezpečnost vozu

Začínajícímu řidiči je u jeho prvního vozu doslova jedno, jak je vůz bezpečný. Roli zde rozhodně nehraje ani počet airbagů, ani množství bezpečnostních asistentů. Naštěstí se i zde vloží do všeho rodiče a auto je vybíráno i s ohledem na to, aby bylo v případě kolize bezpečné. S tím nesouvisí nutně jenom samotná bezpečností výbava, ale třeba i značka a typ vozu, jeho stáří či také kvalita zpracování.

Vzhled vozu

Další z velmi důležitých parametrů, na který mnoho začínajících řidičů hledí. Říká se sice, že auto podle vzhledu vybírají jen ženy, ale není to až tak úplně pravda. Mnohdy rozhoduje jak provedení karoserie, tak i barva, nebo dokonce doplňky. Někdy však může vše zhatit fakt, že některé úpravy na autech nemusí být homologované.