Spěchající řidič objel auta stojící na přejezdu. Srážka s vlakem měla fatální následky

Pospíchat, ani riskovat se nevyplácí. Zvláště, když je poblíž železniční přejezd. Fyzika v tomto případě hovoří jasně a souboj auta s vlakem má vždy jenom jediného vítěze. O tom se přesvědčil také řidič, který přijížděl k vlakovému přejezdu a jasně viděl, jak na něm už čeká kolona vozidel. Auta pochopitelně čekala na průjezd vlaku a na to, až se zhasnou výstražná světla a každý z řidičů bude moci pokračovat v jízdě.

Kolonu čekajících objel

Řidič patrně spěchal, či nevěnoval pozornost tomu, co je před vozidly, a rozhodl se zamířit do levého pruhu a stojící auta objížděl. Mířil tak vstříc železničnímu přejezdu. Tedy vstříc místu, kterým za pár okamžiků projede vlak. Možná fakt, že na tomto konkrétním železničním přejezdu nejsou závory, motivovalo daného řidiče k tomu, aby provedl takto zcela nepochopitelný čin.

Následovala nevyhnutelná srážka s vlakem

To co následovalo, bylo očekávatelné. I když automobil Toyota Land Cruiser, který tento hazardér řídil, má pověst celkem odolného auta, tak když jde o srážku s vlakem, nemá šanci. To se také velmi rychle potvrdilo. Stačila krátká chvíle a došlo ke srážce. Vlak v plné rychlosti auto smetl ze silnice. Pro ostatní to byl skutečně mžik, což je jasně patrné i ze záznamu palubní kamery jednoho z řidičů, který správně a ukázněně čekal, než varovná světla zhasnou a přejezd bude možné bez obav projet.

Nehoda měla fatální následky

Z pořízeného videa je zcela jasné, že by byl opravdu zázrak, kdyby řidič Toyoty srážku s mohutným vlakem přežil. Přivolaní záchranáři mohli jenom konstatovat smrt. Nejenom však riskujícího řidiče. Ukázalo se, že se svým vozem nejel sám. Byl to také nevinný spolujezdec, který po srážce přišel o život. Trať musela být z důvodu vyšetřování nehody a odklízení trosek na delší dobu zastavena. Na vlaku vznikla pouze škoda materiální, z cestujících nebyl zraněn nikdo.

Zdroj: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-ominal-stojace-auta-i-wjechal-pod-pociag-zginal-on-i-pasazer,nId,5286412