Speciální C-Elysée WTCC poprvé na okruhu

Nedávno francouzská značka Citroën odhalila závodní speciál C-Elysée WTCC, který se zúčastní Mistrovství světa cestovních vozů v nadcházející sezóně. A za volant neusedne nikdo jiný než známý jezdec Sébastien Loeb, který právě v minulém týdnu prohnal speciální Citroën na okruhu.

I když v sériovém provedení je C-Elysée obyčejným sedanem za dostupnou cenu, u verze WTCC tomu tak není. Speciální C-Elysée pro WTCC má v motorovém prostoru přeplňovaný 1.6litrový benzínový čtyřválec o výkonu 380 koní. K upravené pohonné jednotce je připojena šestistupňová sekvenční převodovka SADEV. Zrychlení na stovku bohužel zatím neznáme, ale závodní model disponuje váhou 1100 kg a to včetně řidiče!

Hned po odhalení C-Elysée WTCC bylo prozrazeno i jméno prvního řidiče. Ano, jedná se o výše zmiňovaného Sébastiena Loeba. Po zveřejnění následujícího videa známe také druhého řidiče. Stal se jím trojnásobný šampion WTCC – Yvan Muller. Přiložené video začíná tím, že Loeb vyzvedne svého kamaráda modelem DS3 Cabrio, a poté se přesunou na závodní okruh, kde samozřejmě nemůže chybět C-Elysée WTCC..

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš Pešek bude závodit v MotoGP

##wtcc##