Sporťák od Ferrari s osmiválcem má nižší emise, než řada rádoby ekologických aut

11

Nejde o žádnou falešnou zprávu, je tomu opravdu tak. Ferrari SF90 Stradale je suverénně nejekologičtější auto, které kdy slavná italská automobilka pustila do světa. Asi už tušíte, že to není jen tak… Ano, máte pravdu. Ferrari SF90 Stradale není klasický sporťák, pod kapotou má hybridní pohon, kombinuje osmiválcový twin-turbo spalovací motor se třemi elektromotory. Základní charakteristiky tohoto úsporného supersportu jsou:

  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 2,5 s
  • Zrychlení z 0 na 200 km/h: 6,7 s
  • Maximální rychlost: 340 km/h
  • Výkon: 986 koní
Mohlo by vás zajímat:  Příběh tiché jízdy na severní cíp Evropy aneb s obytným vozem e-Crafter na Nordkapp
Zdroj obrázku: Ferrari.com

Nebývale levný hybrid

U aut s hybridním pohonem obecně platí, že co ušetříte na provozu, to musíte předem zaplatit na vyšší pořizovací ceně. V tomhle kontextu je vlastně nové Ferrari dost levné, základní model vás vyjde přibližně na 400 tisíc euro, tedy zhruba 10,5 milionu korun. Za prémiové doplňky si pochopitelně připlatíte, ale kdo si kupuje Ferrari, ten zkrátka nemívá hluboko do kapsy. O Ferrari SF90 Stradale se navíc tvrdí, že tento model je odvozený od závodních formulí Ferrari.

Mohlo by vás zajímat:  Gran Turismo 6 - Oficiální představení, video

Jak to bude s tou ekologií?

Nutno dodat, že tvrzení generálního ředitele Ferrari Louise Camilleriho, které jsme částečně citovali v titulku článku, je do značné míry přehnané. Se supersportem od Ferrari totiž jeho majitelé těžko budou jezdit úsporně, tento krásný stroj si přímo říká o pořádnou projížďku závratnou rychlostí. A ta už pochopitelně s ekologickou jízdou nemá mnoho společného.

Zdroj obrázku: Ferrari.com

Ferrari si každopádně s novým modelem SF90 Stradale udělalo skvělou reklamu a naskočilo na ekologický trend, na který nyní zákazníci slyší. Můžeme si však být jistí, že automobilka na sporťáky s tradičními spalovacími motory jen tak nezanevře, stejně jako po nich v blízké budoucnosti neutichne poptávka. Jízdě nadupaným Ferrari se totiž projížďka jeho hybridním nebo elektrickým sourozencem hned tak nevyrovná.

Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora