Sportovní provedení kabrioletu od Audi míří do Ženevy

Po S3, S3 Sportback a S3 Sedan míří do Ženevy poslední kousek rodiny Audi S3. Pokud hádáte relativně nedávno představený kabriolet, máte pravdu. Otevřená verze je skutečně tou poslední, která v rodině S ještě chybí.

Podobně jako její sourozence, i S3 Cabriolet bude pohánět čtyřválcový přeplňovaný dvoulitr TFSI o výkonu 300 koní s točivým momentem 380 Nm. Pomocí šestistupňového automatu S tronic je výkon přenášen na všechna kola, díky čemuž S3 Cabriolet vyrazí na 100 km/h za 5,4 sekundy a rozjede se maximálně na 250 km/h. Spotřeba 1620 kg vážícího modelu je papírově přijatelných 7,1 l/100 km, emise CO2 mají hodnotu 165 g/km. 

Po vizuální stránce je sportovní kabriolet o 25 mm níž než běžný model, oproti kterému nabízí rovněž výrazněji tvarované nárazníky, hliníková kryty zrcátek a osmnáctipalcová (za příplatek devatenáctipalcová) kola s pneumatikami 225/40, za nimiž se skrývají brzdy o průměru 340 mm. Plátěná stahovací střecha je k dispozici ve třech barvách a složí se za 18 sekund až do rychlosti 50 km/h. Kombinovat jí můžete s dvanácti odstíny karosérie.

Interiér je čalouněný kombinací látky a kůže Pearl Nappa, v nabídce je však také celokožené čalounění nebo čalounění Alcantarou. Nová jsou sedadla S sport s integrovanou hlavovou opěrkou, ve výbavě se rovněž objevuje multimediální systém MMI. Základní cena byla stanovena na 48 500 euro (cca 1 330 000 Kč), prodej se rozběhne letos v létě.

Zdroj: Audi