Správně zaparkovat v garáži je pro někoho oříšek. Obyčejný míček tenhle problém vyřeší

Garáž je dobrý způsob, jak chránit své auto před rozmary počasí. Vůz ukrytý v garáži neohrožují kroupy, kyselé deště, stejně jako mnohdy nadměrná vlhkost. Vůz je také ochráněn před vandaly, popřípadě i zloději. Ne každý samozřejmě garáž má, ale ten co ano, nepoužívá ji vždy jenom k zaparkování auta. Mnohdy se do garáže musí vměstnat mnoho dalších věcí, a tak je velmi důležité do garáže nejenom správě zajet, ale i správně zastavit.

Ne každý má správný odhad

Správné zaparkování v garáži nemusí být jednoduché. Když se zajede málo, nemusí jít zavřít vrata od daného prostoru. Když se naopak zajede až moc dopředu, může být problém s tím, aby se kolem auta dalo vůbec projít. Mnohdy není nic výjimečného, že kdo nemá odhad, ten může dokonce i pobourat věci uložené v garáži.

Zdroj obrázku: Freepik

Samozřejmě je pravdou, že kdo má v autě přední i zadní parkovací senzory, nebo dokonce i přední a zadní kameru, má tento manévr mnohem jednodušší. Auto dá samo vědět, kde se přesně nachází a jaká je vzdálenost před ním, ale také za ním. Ne všechna auta ale tuto moderní výbavu mají. Ne každý ji k běžnému životu potřebuje a málokdo za ni chce připlácet, pokud není součástí takzvané základní výbavy, popřípadě vybraného výbavového balíčku.

Pomůže obyčejný tenisový míček a kousek provázku

Správné parkování nemusí pomoci zajistit jenom drahá výbava vozu. Pomůže i něco mnohem jednoduššího. A to obyčejný tenisový míček, který bude v garáži zavěšen na stropě. A to na ideálním místě, kde je třeba auto zastavit. Parkování je následně velmi jednoduché. Stačí vjíždět do garáže, a jakmile dojde k tomu, že se míček dotkne čelního skla, šlápne se na brzdu s jistotou, že auto má optimální volné místo vpředu, stejně jako vzadu. Jedinou nevýhodou tohoto řešení může být to, že při koupi nového, tedy jiného vozu, je nutné polohu míčku změnit, aby vyhovovala.

Zdroj: https://littlethings.com/home/tennis-ball-parking-guide