SRT Viper 2013 se nedostane na evropské trhy

Automobilka Dodge vydala před pár dny tiskové prohlášení, které vyrazilo dech snad všem evropským fanouškům modelu Viper. Ve zprávě je totiž uvedeno, že se oficiálně nepočítá s prodejem superrychlého modelu SRT Viper na evropském kontinentu. 

Přitom ještě v prosinci roku 2012 dávala automobilka velká naděje, že se nový Viper dostane do showroomů i v České republice. Důvodem je výhradní orientace modelu pouze pro americký trh, kde má Viper dlouholetou tradici. Přitom v 90. letech se jeho první generace prodávala i u nás za cenu 2,8 milionu korun. To sice bylo na tu dobu hodně, ovšem za vůz, který neznal na českých silnicích konkurenci.

Pro spoustu fanoušků Viperu je tato zpráva těžko zpracovatelná, ale jedna možnost by se tu přece jenom našla. Pokud jste opravdu zarytý fanda nového SRT Viper, disponujete tučným finančním kontem a milujete zvuk vidlicového motoru V10 o objemu 8,4 litru s výkonem 648 koní, můžete si vůz nechat dovést z USA. To se však podepíše na navýšení ceny vozu a pravděpodobně se nevyhnete problémům s homologací. Po stranách vedené výfukové potrubí totiž nemá naše legislativa příliš v lásce.

Mohlo by vás zajímat:  Maserati Ghibli 2013 - testování začalo!

Fotografie: Worldcarfans