SsangYong Actyon prošel výraznou modernizací

Když v roce 2005 přijížděl na trh SsangYong Actyon, mnoho lidí bylo šokováno jeho vzhledem. Dokonce až tak moc, že si mnozí ani neuvědomili, že Actyon vlastně založil novou třídu „terénních kupé“. Tedy třídu, kde se tak rádo za zakladatele označuje BMW X6. Po osmi letech je však čas zbavit se kontroverzního vzhledu, a proto přijíždí New Acyton

A to slovo New v názvu skutečně najdete. Nejspíše má za cíl dostatečně odlišit starý a nový model. Korejské automobilce by se to však jistě povedlo i bez toho – stačí se podívat na design obou automobilů. Modernizované provedení má přední část kompletně převzatou z pickupu Actyon Sports (někde Korando Sports). Kromě ní dostane kompaktní SUV také nové designy kol, upravené prahy a střešní ližiny. 

V interiéru se 4,45 m dlouhé SUV také dočkalo prvků z pickupu Sports. Kompletně nový je například středový nebo přístrojový panel. Výrobce slibuje také vyšší kvalitu materiálů, zpracování a ještě bohatší výbavu. 

Pod kapotou se objeví dieselový agregát 2.0 e-XDI200 o výkonu 150 koní při 4000 ot./min a maximálním točivým momentem 360 Nm mezi 1500-2800 ot./min. Chybět nebude ani pohon všech kol, který může řidič jednoduše ovládat z interiéru modelu, a výběr mezi manuální a automatickou převodovkou.

Do prodeje se modernizovaný model dostane z kraje příštího roku. Jestli se dočkáme také v Evropě je zatím ve hvězdách… 

Zdroj: SsangYong