SsangYong se na Novém Zélandu pouští do šampionátu Actyon Racing

Závodní série BNT V8 SuperTourers, jezdící se na Novém Zélandu, dostala nový doprovodný šampionát. Tím budou závody korejských pickupů SsangYong Actyon Sports, jež se budou setkávat v kategorii SsangYong Actyon Racing.

Jako závodní náčiní posloužil Actyon Sports s dvojkabinou (na Novém Zélandu označován jako Ute) s 2.3litrovým zážehovým motorem Mercedes, pohonem zadních kol a pětistupňovou manuální převodovkou. Pickup dále dostal snížený sportovní podvozek a nechybí ani diferenciál s omezenou svorností.

Do závodní série může nastoupit každý závodník – amatér, který zaplatí korejské automobilce 30 000 novozélandských dolarů (cca 502 000 Kč). SsangYong doufá, že se mu do startu závodní série povede nalákat až 30 závodníků s tím, že až polovina by mohla být z řad celebrit.

Závodní víkend se skládá ze tří závodů – kvalifikace určí pořadí na startu prvního závodu, přičemž na startu závodu druhého se pořadí obrátí. Pořadí na startu třetího závodu pak závisí z velké části na štěstí – určuje se totiž losem. První závod nové série se pojede 7. září, letos se pak dočkáme celkem tří závodů. V roce 2015 SsangYong počítá se sedmi závody.

Zdroj: SsangYong, indianautosblog.com