Stačí jen pár vteřin nepozornosti a cesta s domácím mazlíčkem může být velké riziko

Nejsme to jenom my lidé, kdo cestuje autem. Někdy musíme vozit i naše domácí mazlíčky. Mnohdy si neuvědomujeme, jaké to může být riziko. Je proto namístě vyvarovat se četných a velkých chyb, kvůli kterým hrozí i to, že se s mazlíčkem něco stane.

Nikdy ne na volno

Mnoho lidí dělá to, že otevřou zavazadlový prostor a do něho nechají naskočit svého psa. Je to velmi pohodlné, ale je to i extrémně nebezpečné. Je nutné si uvědomit, že v případě nárazu má pes určitou energii a v tu chvíli se pohybuje až stejnou rychlostí jako auto v době srážky. Může tak doslova proletět celým vozem a zranit jak sebe, tak i ostatní.

S ohledem na velikost domácího mazlíčka

Roli pochopitelně hraje i to, jak velkého mazlíčka máte. U velkých plemen se hodí pořídit různé bezpečnostní pásy, které pomohou udržet psa na místě nejenom v případě nárazu. U menších zvířat, jako jsou kočky nebo zakrslí králíci, je vhodné použít různé přepravky. Ani ty by však neměly být položeny v autě na volno, jelikož i ony mohou v případě nárazu vylétnout do prostoru.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na psychiku i dehydrataci

Mnozí mazlíčci cestování špatně snáší, proto je vhodné je na cestu připravit. Dnes už nejsou nijak výjimečné různé tlumicí léky a preparáty, které zlepší jejich psychiku a zvíře nebude vystresované. Také pozor na riziko dehydratace. Pravidelně je třeba zastavovat a dávat zvířeti jíst, po delší době pochopitelně také pít. Zde hraje roli hlavně celková délka cesty.

Optimalizujte teplotu

Při přepravě domácího mazlíčka v autě je vhodné myslet také na nastavení optimální teploty, která by měla být víceméně stejná jako u vás doma. S tím souvisí i fakt, že ve voze byste nikdy neměli nechávat mazlíčka bez dozoru. V létě teplota ohromným tempem stoupá, v zimě zase klesá. Mnohdy stačí i pár minut a může to mít zdravotní následky, v případě delšího pobytu v autě se špatnou teplotou může jít i o následky fatální.

Zdroj: https://www.petmd.com/dog/pet_lover/evr_multi_holiday_travel_car