Stačí vám malý pětidvéřový hatchback? Toto jsou ty nejlevnější

Ne každý potřebuje velké auto a ne každý chce nutně minimalistické vozítko se třemi dveřmi. Jaký je mezi tím kompromis? Jsou to pětidvéřové hatchbacky, které mohou být oblíbené jak u starších lidí, tak mohou být oblíbené třeba u mladších párů, které ještě neplánují děti a hledají jenom auto na cesty do práce.

Co v případě, že takové auto hledáte, a chcete ho za nejnižší možnou cenu? Slevte z požadavků na výbavu a najdete jich celou řadu. Jelikož se blíží léto, doporučujeme chtít alespoň klimatizaci. A jak to vypadá na trhu s novými vozy, pokud jsou právě toto vaše podmínky? Celkem zajímavě.

Dacia Sandero

Těžko bychom hledali jiný symbol nízké ceny, než je právě Dacia. Jedná se o typickou lowcost automobilku, která sice nijak nezaujme náročného zákazníka, ale toho nenáročného plně uspokojí. Pokud jde o pětidvéřový hatchback Dacia Sandero, tak musíme říci, že je aktuálně tou cenově nejdostupnější volbou. A to proto, že se prodává za cenu jenom 200 900 korun českých. Kdo chce levné nové auto, lepší krok nemůže udělat – tedy pokud lehce přimhouří oči.

Kia Picanto

Korejská automobilka, která má velmi podobnou strategii, jako konkurenční Hyundai. Je to snaha nabídnout celkem kvalitní a poměrně dobře vybavené vozy za dobrou cenu. A právě takovým příkladem je model Kia Picanto. Jedná se o menší auto, které sice úplně neoplývá svými dokonalými parametry. Jsou to ale věci, které se mu dají odpustit. A to v případě, kdy přihlédnete i k cenovce. Ta je totiž stanovena na 214 890 Kč, což je za nové auto poměrně zajímavá suma.

Toyota Aygo

Nejmenší model této automobilky, který se vyrábí celkem dlouho. Nutno říci, že se jedná o typické městské auto, které však existuje i v pětidvéřovém provedení. Pokud se podíváme na jeho poslední generaci, tak musíme jasně říci, že jeho charakteristikou je velmi unikátní, doslova až výrazně dravý vzhled. A právě ten mnoho zájemců jasně láká. A to i potom, co se podívají na cenu. Ta je v případě jednodušší varianty opravdu velmi příznivá, protože mluvíme o částce 219 900 korun českých.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Kamiq se už vyrábí! Kdy se auto dostane k zákazníkům?

Škoda Citigo

Jdeme na další, typicky městský automobil. Je jím Škoda Citigo, která kromě své třídvéřové verze nabídne také verzi, která má již pětici dveří. Ta je sice podstatně praktičtější, ale stále zde mluvíme o malém voze. A i když obecně se traduje, že vozy Škoda nepatří k nejlevnějším na trhu, v případě tohoto modelu to nutně platit nemusí. Škoda Citigo patří do našeho žebříčku proto, že ho lze pořídit za 224 100 korun.

Citroën C1

Kdo uzavírá naši pětici nejlevnějších pětidvéřových hatchbacků na trhu? Je to model Citroën C1, který se svou cenou ještě vešel do kategorie těch vozů, které lze zcela nové pořídit pod čtvrt milionu korun. Pokud vás zajímá jeho přesná cena, tak činí 224 900 korun. Za tuto cenu získáte sice menší a jednodušší, ale pro potřeby běžných lidí celkem dostačující autíčko, které se hodí nejenom do města, ale lze s ním zvládnout i delší cesty.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora