Stačilo málo a řidič smetl lidi na přechodu. K podobným situacím dochází zcela běžně

Přechod pro chodce by měl být vždy místem, kde mohou chodci bezpečně přejít komunikaci. Řidiči by jim takový bezpečný přechod měli umožnit. Chodci zase mají povinnost dbát obezřetnosti. Tedy nevstupovat z ničeho nic do vozovky, ale měli by počkat, rozhlédnout se a vyrazit až, když je to bezpečné. Ne vždy ale může takové přecházení dopadnout bez újmy. Mezi motoristy je mnoho šílenců, u kterých člověk nikdy neví, co udělají.

Auta zastavují před přechodem

K přechodu se blíží skupinka lidí. Mezi nimi maminka s dítětem a také chlapec na koloběžce. Správně čekají a až když vidí, že přijíždějící vozidla zastavují, vydají se na přechod. To ale ještě netuší, že všechna auta před přechodem nezastavila. V dálce se totiž řítí jedno, jehož řidič udělá zcela nepochopitelný manévr.

Před dvojitou plnou do protisměru

Kdo ví, co se honilo v autě řidiče vozidla Volkswagen Passat. Ten na zpomalující vozidla reagoval po své. Místo toho, aby také snížil rychlost, přejel do protisměru. Dokonce přes dvojitou plnou čáru. Vozidla na přechodu, která dávala přednost tak začal předjíždět. Lidé přecházející už byli v silnici a tak se schylovalo k obrovskému neštěstí.

Málem přejel chlapce na koloběžce

Ze záznamů bezpečnostní kamery je patrné, k jak hrozivé nehodě mohlo dojít. Hazardující řidič Passatu předjíždějící vozidla dávající přednost lidem na přechodu se řítil v protisměru plnou rychlostí. A netušil, že za chvíli to bude právě on, kdo může mít na svědomí malého chlapce na koloběžce. Toho minul doslova o fous.

Na jakékoliv reakce v tu chvíli nebyl čas. K fatální srážce však nedošlo. Chlapec leknutím upustil koloběžku a setrvačností pokračoval v běhu do bezpečí, na chodník. Všichni, co daný manévr viděli, byli v šoku. Byla jenom souhra šťastných náhod, že situace na přechodu neměla fatální následky.  Řidiče – agresora hledá policie a v případě nalezení může čekat zcela jistě velmi adekvátní trest.

Zdroj: https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-krok-od-tragedii-na-pasach-szukaja-kierowcy,nId,5286319