Stará vojenská základna byla přestavěna na dům pro majitele luxusních aut

Přidat na Seznam.cz

Obyčejná, stará a zchátralá vojenská budova vypadala, že nebude mít nikdy žádné využití. To se však změnilo a nyní je z ní zcela unikátní garáž, která je určena sběratelům luxusních automobilových kousků. Ty by měly být nejenom náležitě opečovávány, ale měly by být také uloženy v naprostém bezpečí. A právě tato budova to může zajistit více, než jakákoliv jiná.

Zdroj obrázku: FW Gapp

Výhody vojenské základy

Jako vojenská základna byla postavena s cílem odolat. Příkladem jsou například zdi, které jsou v řadě míst široké až 1,5 metru. A to jako ochrana před jakýmkoliv útokem. A právě toto řešení se nyní může hodit budoucímu majiteli, který může mít svá auta také ukryta před případným útokem. Nikoliv vojenským, ale zlodějským.

Zdroj obrázku: FW Gapp

S možností luxusního bydlení

Vojenská základna jako taková byla využita primárně právě k tomu, aby v jejích vnitřních a dokonale zabezpečených prostorách vzniklo parkovací stání určené pro luxusní automobily vysoké hodnoty. To ale není vše, co tato stavba nabízí. Součástí je pochopitelně také horní obytná část, ve které může majitel unikátních automobilových skvostů také bydlet a mít tak své miláčky stále poblíž.

Zdroj obrázku: FW Gapp

Luxus a bezpečí za vysoké peníze

Pro majitele sbírky luxusních aut je tento dům jako něco ztělesnění všech snů. Nahoře může bydlet a dole bude mít své vozy bezpečně zaparkovány. V domě je celkem 5 velkých pokojů, nechybí šatny, dvě kuchyně, ale i bazén, nebo vlastní kino sál.

Pokud jde o auta, tak těch je možné mít ve sbírce hned 18. Pro celkem 12 aut jsou určené venkovní prostory, a pro 6 nejvzácnějších a nejdražších kousků prostory vnitřní. A kolik toto všechno stojí? Cena domu s garáží, která se nachází zhruba 13 kilometrů od Londýna, byla nabídnuta k prodeji za 10 milionů. Nikoliv korun, ale euro. Na druhou stranu, kdo má na luxusní vozy, jistě pro něho nebude problém zaplatit ani v přepočtu více než čtvrt miliardy.

Komentáře
Přidat na Seznam.cz

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora