Stávka proti pokutám? Jedna taková probíhá i v Polsku

Říkáte si, jaké by to bylo, kdybyste a svůj přestupek nedostali pokutu? Potom jeďte do Polska. Právě zde totiž probíhá něco, co může být označeno jako stávka proti pokutám. Hlavním unikátem zde je to, že nestávkují řidiči, ale sami policisté. Právě ti totiž nechtějí rozdávat tolik pokut, jako by měli.

Jak se řeší přestupky?

V podstatě tou nejlepší cestou pro samotného řidiče. A to takzvaně domluvou. Řidič je sice zastavený hlídkou, která může zaevidovat přestupek, ale zároveň má možnost zvolit jedno z různých řešení. A jedno takové řešení je také domluva. A právě takto je většina přestupků řešena. V praxi to znamená, že se řidiči nemusí zase až tolik bát, jelikož pokud něco spáchají, tak vyváznou v podstatě bez trestu. Tedy jenom s se slovním pokáráním

Domluva není aplikovaná vždy

Zároveň musíme říci, že domluvou není řešený každý přestupek. Je třeba myslet na to, že tato forma je zvolena jenom, pokud se jedná o něco, co nemá až tak závažný charakter. Na mysli máme třeba přestupky, kdy řidič nesvítí, nemá ve voze potřebnou výbavu, nebo jede o pár kilometrů v hodině rychleji, než je povoleno. Dané věci se čas od času stávají každému a tak je mohou řidiči v Polsku jásat. Hlavně proto, že se vyhnout finanční pokutě.

Zároveň však musíme dodat, že jsou i přestupky vážnějšího charakteru. Jedná se třeba za alkohol za volantem, stejně jako se jedná o výrazné porušení rychlosti. Zde už mluvíme o celkem velkém nebezpečí a tak je jasné, že zde se pokuty rozdávají i nadále. A rozhodně je třeba říci, že nejsou nijak malé. Tady je výchovný charakter pokut stále stejný.

Proč probíhá stávka proti pokutám?

Odpověď na tuto otázku je celkem prostá. Policisté jsou nespokojeni se svými platy. A to jak v podobě své základní mzdy, tak jsou nespokojeni také s tím, jaké jsou jejich bonusy právě z vybraných pokud. A jelikož jako celá řada zaměstnanců v podstatě nemohou nepřijít do práce, vybrali si jako způsob svého protestu tuto zajímavou možnost. Podle jejich vyjádření bude vše trvat až do chvíle, kdy jim platy budou navýšeny. Jedná se o zajímavý klad hlavně pro řidiče, ale velké negativu pro stát, který přijde o nemalé finanční prostředky.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nové Audi A7 Sportback excelovalo v losím testu – video