Subaru BRZ – Ceny pro Velkou Británii

Japonská automobilka Subaru zveřejnila ceny, za které se bude nový model BRZ prodávat ve Velké Británii. Katalog nabízí dva stupně výbavy, z nichž oba jsou pro cílovou skupinu zákazníků velmi atraktivní.

Základ tvoří výbavový stupeň SE, jež svou cenou startuje na 24 995 £. Pokud se Vám zdá přepočet na koruny docela vysoký, nezoufejte. Samozřejmostí je totiž bezklíčový přístup do vozu, dvouzónová klimatizace, kůží potažený volant, audio systém se šesti reproduktory a 17“ litá kola.

Luxusnější varianta s označením SE Lux nabízí za cenu 26 495 £ všechny výše zmíněné prvky, navíc však přibudou kožené sportovní sedačky s vyhříváním. Bez ohledu na stupeň výbavy je možno dokoupit navigačního systém (1 000 £), metalízu (500 £) nebo třeba šestistupňovou automatickou převodovku (1 500 £).

Subaru BRZ je stejně jako Toyota GT 86 poháněno dvoulitrovým čtyrválcem boxer o výkonu 147 kW. Točivý moment 205 Nm je posílán na zadní kola skrze šestistupňovou manuální nebo výše zmíněnou automatickou převodovku. Zrychlení z 0-100 km/h je dílem 6,4 vteřiny.

Subaru BRZ je dle dosavadních ohlasů velmi zajímavý vůz a přestože někomu nemusí maximální výkon vyhovovat, praxe je prý zcela jiná. Je totiž třeba mít na paměti nízkou hmotnost vozu a samosvorný diferenciál, jež zajišťuje také notnou dávku zábavy.